Capello Rusya yolunda

Geçtiğimiz günlerde RFS, Rusya Milli Futbol Takımı için düşünülen teknik direktörlerin isimlerini resmi sitesinde yayınlayarak ilerleyen günlerde görüşme yapacaklarını duyurmuştu. Bu çalışma doğrultusunda RFS yönetimi ilk görüşmeyi İtalyan hoca Fabio Capello ile gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açkılama yapan Rusya Spor Vitaliy Mutko, listede ismi geçen hocalarla görüşmelerin başladığını duyurdu. Mutko, "Listede ismi geçen ve tekliflerimizi değerlendirmek isteyen hocalarla görüşeceğiz. Sanırım görüşmeler en fazla bir hafta sürer." diye konuştu.

RFS'nin yayınladığı isimler şöyle; İspanyol Rafael Beniztez, Rus Anatoliy Bışovets, Arjantinli Marcelo Bielsa, Rus Valeriy Gazzayev, İspanyol Josep Guardiola, İtalyan Fabio Capello, Rus Andrey Kobelev, Rus Yurij Krasnojan, İtalyan Marcello Lippi, Rus Valeriy Nepomnyaşiy, Rus Nikolay Pisarev, İngiliz Harry Redknapp ve Rus Yuriy Semin.

Hollandalı Dick Advocaat, Euro – 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ardından Rusya milli takımından ayrılarak, PSV Eindhoven'in başına geçmişti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN