McGregor'ın haberi yokmuş

İskoç kalecinin Beşiktaş ile anlaştığından haberdar olmadığını öne süren Daily Record, "Türkiye'yi reddedecek" dedi

Beşiktaş'ın önceki gün Borsa'ya görüşmelere başlandığını bildirdiği İskoç kaleci Allan McGregor'ın anlaşmadan haberi olmadığı ortaya çıktı. İskoçya'nın Daily Record gazetesi, Rangers'ın küme düşürülmesiyle serbest kalan 30 yaşındaki file bekçisinin "Beşiktaş ile 3 yıl anlaştı" haberleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadığını belirtti. Gazete, McGregor'un menajerlerinin Beşiktaş ile görüştüğünü doğrulasa da, deneyimli kalecinin herhangi bir sözleşme görmediğini ve imzalamadığını yazdı. Eski takım arkadaşları Kris Boyd'un Eskişehirspor ve Kenny Miller'ın da Bursaspor'daki tecrübelerini aktardıkları McGregor'ın "Türkiye'ye gitmem" dediği de bildirildi. McGregor'ın kendisine haftada 50 bin Euro öneren İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Fulham'ın teklifine sıcak baktığı da kaydedildi.

Skandalların adamı McGregor
G. Rangers kalecisi Allan McGregor'ın geçtiğimiz Kasım ayında kızı dünyaya gelene kadar karışmadığı olay kalmadı. 2009 yılında İskoçya Milli Takımı kampından takım arkadaşı Barry Ferguson ile birlikte kaçan McGregor sabaha kadar eğlendikten sonra ertesi gün yedek kulübesinde zafer işareti yapınca federasyon tarafından kovuldu. İçki, kumar, adam dövmenin yanı sıra birçok olaya imza atan McGregor'ın bir kadına tecavüz suçlamasının üzeri ise kulübü tarafından kapatıldı. Nişanlısı Leah Shevlin de çapkınlıklarından bunaldığı kaleciyi dövünce göz altına alındı. Ancak McGregor, geçtiğimiz Kasım ayında Shevlin'den Noelle Rose adlı kızı dünyaya gelmesinin ardından her türlü kötü alışkanlığı geride bıraktı.

McGregor aut, Ospina in!
Beşiktaş yönetimi, Samet Aybaba'nın karşı çıktığı vukuatları ile dikkat çeken McGregor'un defterini kapatırken, rotayı yeniden Nice'in Kolombiyalı kaleci Ospina'ya çevirdi. Nice Teknik Direktörü Claude Puel'in dün yaptığı "Ospina için bazı kulüpler temasta. Durumu her an değişebilir. O gider ya da kalır biz hazırız" açıklaması Beşiktaş'ın bu transferi kısa süre içerisnde bitireceği şeklinde yorumlandı.

BİZE ULAŞIN