TFF 'den altyapı atağı

  • AA
  • Futbol
  • Perşembe 12.07.2012 10:38
TFF'den alınan bilgiye göre, geçtiğimiz yıl Gelişim Ligleri Statüsü içerisinde yer alan A2 Ligi statüsü 2012-2013 sezonunda Gelişim Ligleri Statüsü'nden çıkarılırken, yeni Gelişim Ligleri Statüsü'nde ''Akademi'' ve ''Elit Akademi'' olmak üzere iki farklı lig organizasyonu yer aldı.

Akademi Ligi organizasyonunda takımlar bölgesel olarak gruplandırılırken, Elit Akademi Ligi organizasyonu yurt geneli bir gruplandırılmayla oynanacak. Her iki lig organizasyonunda da yaş kategorileri U14, U15, U16, U17 ve U18 olmak üzere belirlenirken, katılımcı kulüpler liglere tüm yaş gruplarında katılmak zorunda olacak.

Her iki lig organizasyonunda da U18 yaş grubunda yer alan takımlar, ligin ilk yarısında en az 3 ve ikinci yarısında en az 3 olmak üzere toplam en az 6 müsabakasını, bağlı oldukları kulübün A takımlarının resmi müsabakalarını oynadığı stadyumda ve günde yapmak zorunda olacaklar.

İki lig organizasyonunda da müsabakalar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Finallere ilişkin olarak ise Akademi Ligleri Finalleri Batı grubunu ilk 2 sırada tamamlayan 2 takım, Anadolu ve Karadeniz gruplarını birinci sırada tamamlayan 2 takım olmak üzere toplamda 4 takımın katılımı ile yapılacak. Elit Akademi Ligleri Finalleri ise grubu ilk 4 sırada tamamlayan 4 takımın katılımı ile gerçekleşecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN