''Banahene'yi kiralayacağız''

  • AA
  • Futbol
  • Cuma 13.07.2012 17:25
Türkmen, Süper Lig fikstürünü basına değerlendirdi. Yeni sezona deplasmanla başlayacaklarını belirten Türkmen, şöyle devam etti:

''Maçlara bakıldığında İstanbul takımlarıyla yapılacak maçların dağıldığını görüyoruz. Fikstür ne olursa olsun, fikstürün altından kalkabilecek takım oluşturmak gerekir, bunu da yaptığımızı düşünüyorum. Futbolun bir oyun olduğunu unutmadan centilmence, güzelliklerin ortaya çıktığı bir lig yaşanmasını istiyoruz. Bu anlamda da Orduspor Kulübü, bir Anadolu takımı olarak elinden gelenin en iyisini yapacak ve sezona iyi başlayıp sezonu iyi bitirecektir.''

Türkmen, Orduspor'un ikinci hafta kendi evinde oynayacağı Eskişehirspor maçını, 19 Eylül Stadyumu'nda, yenilenmiş zeminde yapacağını anlattı.

Play-off uygulamasının kaldırılmasını şu an için olumlu bulduğunu ifade eden Türkmen, şöyle konuştu:

''Türk futbolunda rekabet yok. Adaletsiz bir gelir dağılımı var. Lig başlamadan önce aşağı yukarı hangi takımların şampiyonluk yarışı yapacağı belli oluyor. Aslında geçen yıl çok yoğun bir maç trafiği oldu. Play-off sistemini de eleştiriyoruz, 'oynamayacağız' diyoruz. Ama rekabeti sağlama açısından da bir amaca hizmet ettiğini düşünüyorum. Bu sistemde takımlar, son ana kadar hedefleri kovaladılar. İlerki zamanlar için buna benzer bir sistem düşünülebilir ve tartışılabilir.''

Transfer çalışmaları

Kulüp olarak yabancı transferleri bitirdiklerini vurgulayan Türkmen, ''Bir, iki yerli oyuncu almayı, oyuncumuz Banahene'yi kiralamayı planlıyoruz. İrfan Başaran'ı da Adana Demirspor'a kiralamayı düşünüyoruz. Bunun için de kulüp ile görüşmelerimiz devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

Türkmen, mor-beyazlı ekibin yeni sezon öncesi ikinci kamp dönemini de Avusturya'da yapacağını sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN