Büyük aymazlık!

Trabzonspor yönetimine sert eleştiriler yönelten kulübün efsane sol kanat oyuncusu ve SABAH yazarı İskender Günen, "Türkiye'nin en iyi oyuncularından olan isimleri bu kadar ucuza şampiyonluktaki rakibinize kaptırmak büyük bir aymazlıktır" dedi. İşte Günen'in sorularımıza verdiği yanıtlar...

Son bir senede Trabzonspor'da oynamış beş futbolcu bordo-mavililerin şampiyonluktaki rakiplerinden Galatasaray'a transfer oldu. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Selçuk İnan'ı bedelsiz olarak elden kaçırmak ve takıma çok büyük katkı yapan Engin Baytar gibi bir oyuncuyu 1 milyon Euro'ya satmak Trabzonspor yönetiminin transferdeki yetersizliğinin en büyük göstergesi. Profesyonel hayatta oyuncuların takım değiştirmeleri kadar doğal bir şey yok ama sizin için çok önemli ve Türkiye'nin en iyi oyuncularından olan isimleri bu kadar ucuz şampiyonluktaki rakibinize kaptırmak büyük bir aymazlıktır.

Burak Yılmaz, Lokomotif Moskova'yla anlaşamayınca ibre Galatasaray'a döndü. Bitti denilen bu flaş transfer için yorumunuz nedir?

Hem Burak Yılmaz'ın hem de başkan Sadri Şener'in sözleriyle bu soruya yanıt vermeye çalışalım. Önce Burak, "Türkiye'de Trabzonspor'dan başka takımda oynamam. Tercihim Avrupa" demişti. Sadri Şener'in ise "Burak'ı şampiyonluktaki rakiplerimize vermedim" demişti. Fakat şu anda gelinen noktada Burak Galatasaray'la anlaştı! Bu durum bir orta oyuna benziyor. Gerek Trabzonspor yönetimi gerekse Burak Yılmaz bu oyunun başrol oyuncuları oldular.

Trabzonspor'un transfer politikasını nasıl buluyorsunuz?
Gelen Yasin ve Soner gibi isimler genç ve umut veren oyuncular. Fakat savunmanın ortası, solu ve orta sahada iki yönlü oynayabilecek oyuncu transferlerinin gerçekleşmesi şart. Bu zamana kadar Trabzonspor yönetimi transferde gerekli politikayı üretemedi


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN