Saray'a üçüncü kral

25 yıl önce gol kralı Tanju Çolak'ı kadrosuna katan Galatasaray, 12 yıl önce de bir başka Samsunsporlu Kral, Serkan Aykut'a imza attırmıştı. Burak Yılmaz, 'Saray'a gelen 3. Kral

Krallar, saray sever. G.Saray da kralları... Türk futboluna Metin Oktay ve Hakan Şükür gibi büyük golcüler hediye eden sarıkırmızılı kulüp, profesyonel lig tarihinde üçüncü kez bir gol kralını kadrosuna kattı. Geride kalan sezonda attığı 33 golle Trabzonspor'u sırtlayan Burak Yılmaz, yeni sezonda sarı-kırmızılı formayla rakip kalecilerin korkulu rüyası olacak. Son gol kralını 2008-2009 sezonunda çıkaran ve Baros'u zirveye taşıyan G.Saray, geçmişte de iki gol kralını kadrosuna katmıştı.

SERKAN VE MARIO JARDEL
1985-86'da, 33; ertesi sezon 25 gol atan Tanju Çolak, 1987 yazında Florya'ya gelmiş ve ilk sezonunda attığı 39 golle Avrupa Gol Kralı olmayı başarmıştı. Tanju'dan 12 yıl sonra yine bir Samsunsporlu Kral, attığı gollerle kendisine G.Saray'ın kapısını açmıştı. 1999-2000 sezonunda 30 gol atan Serkan Aykut, UEFA şampiyonu sarı-kırmızılı takımın bir başka Avrupa gol kralı, Jardel'i kadrosuna kattığı sezon, sarı-kırmızılı kulübe imza atmıştı.

DALGA MI GEÇİYORSUNUZ!
Galatasaray Kulübü dün Burak Yılmaz ile görüşmelerin başladığını borsaya duyururken, bordo mavili takıma da nezaketen bir mektup yazdı. G.Saray Kulübü yazıda, "Burak ile görüşmeye başlıyoruz. Sizi de bilgilendirmek istedik" ifadesi yer aldı. Trabzonspor Kulübü yazıya, "Dalgamı geçiyorsunuz. Zaten futbolcu ile günler önce anlaşmışsınız" yanıtını verdi. Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı arayarak sitem ettiği ve "Bizim görüşümüz olmadan Burak Yılmaz ile anlaşmış olmanız hiç hoş değil" dediği öğrenildi.


BİZE ULAŞIN