"Play-off'un çıkma sebebi belliydi"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Play-off sisteminin geçen sezon neden uygulandığını herkesin iyi bildiğini belirterek, yanlıştan dönüldüğünü söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun geçen sezon uygulamaya koyduğu Play-off sisteminin kaldırılmasını değerlendiren Şenol Güneş, "Geçen sezon Play-off sistemi neden uygulandığını herkes çok iyi biliyor. Çıkma sebebi belliydi. Bu sebep de ortadan kaldırılınca Play-off iptal edildi. Dolayısıyla yanlış yapılmıştı yanlıştan dönüldü" dedi.

Dün çekilen fikstür konusunda ise deneyimli teknik adam, "Henüz detaylı olarak fikstürü bilmiyorum. İlk maçımın Karabük ile deplasmanda, son maçımız ise Galatasaray'la. Sonuç olarak her takımla oynayacağımız için fikstür çok önemli değil. Trabzonspor olarak her maçı kazanmak için oynayacağız. Lige hazır olmak istiyoruz. Ligin ilk haftasındaki maçı kazanmamız moral açısından önem taşıyor. Geçen yıl aldığımız cezalar nedeniyle dışarıda da oynayabiliriz. Bütün bunların aşacak yapıda olmamız gerekiyor. İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Ancak Trabzonspor zorlukları aşarak başarılı oldu. Umarım; fikstür, ekonomik konular, kadro, taraftar, yönetim anlayışı, teknik heyet, hepimiz birlik elbirliği içerisinde Trabzonspor'a destek oluruz. Birlikte olduğumuz zaman bütün zorlukları aşacağımızı düşünüyorum. Fikstürün de bu işin bir parçası olduğunu düşünürsek, en iyi şekilde hazırlanıp lige galibiyetle başlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN