Ne iyiyiz ne kötüyüz

Şenol Güneş: "Daha işin başındayız. Oyun anlayışımızı ve fizik gücümüzü geliştirmeye çalışıyoruz. Çok iyi ya da çok kötü değiliz."

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 1-1 berabere kaldıkları Alman temsilcisi KFC Uerdingen maçına oranla daha derli toplu olduklarını söyleyen Güneş'ten satırbaşları: KAYBETMEK-kazanmak her ikisi de bizim için ölçü değil. Diğer karşılaşmalara göre daha fazla takım oyunu oynamaya çalıştık. ATAĞA çıkışlarımız daha da iyi olacak çünkü özellikle savunma anlayışında çalışmalar yaptığımız için atak ve pas konularında eksiğimiz var. OYUNU daha iyi yönetebiliriz ve oyuna hakim olma yüzdemizi arttırabiliriz. Rakibin canlılığı çabukluğu bizden daha iyi olmasına rağmen, biz oyun kalitesi olarak daha olumluyduk. DAHA işin başındayız. Zaman zaman bu dalgalanmaları geçireceğiz. Her gün iki idman yapıyoruz. Yoğun tempo içerisinde oyuncuların maç oynaması istediğimiz tempoyu engelleyebilir. HEM oyun anlayışımızı hem de fizik gücümüzü geliştirmeye çalışıyoruz. Şu aşamada çok iyi ya da çok kötü değiliz ama antrenman ve çalışma olarak bir sorunumuz yok, iyi gidiyoruz.

İÇERİYE TEK KRAL
Trabzonspor'da
Şenol Güneş döneminde gol kralı olup yurt içinde kalan tek isim Burak Yılmaz oldu. Necmi Perekli, Şota ve Fatih Tekke gibi isimler bordo-mavili takımda gol kralı olurken Perekli dışında 3 golcü Şenol Güneş'in döneminde gol kralı olma başarısı yakaladı. Güneş'in ilk gol kralı Şota oldu. 25 golle kral olan Şota, 1997 yılında Ajax'a transfer oldu. Güneş'in 2. kralı Fatih ise 31 gol atarak Zenit'e transfer oldu. 33 gol atan Burak Yılmaz ise yurtdışı yerine yurt içinde kalan isim oldu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN