"Futbol için büyük bir aşk lazım"

Beşiktaş'ın Avusturya'nın Klagenfurt takımı ile oynadığı ve 4-2 kazandığı maçın ardından açıklamalarda bulunan teknik direktör Samet Aybaba ve futbolcular, maçı değerlendirdi. Teknik direktör Samet Aybaba, "Futbol için büyük bir aşk lazım" dedi.

Tecrübeli teknik adam Samet Aybaba, "Sahada oyuncularım elinden geleni yapıyor. Biz zaten böyle maçlarda bu genç kadrodan 1-2 genç çıkarmak istiyorduk. Onların ışığını da gördüm." dedi.

Aybaba, bir gazetecinin Oğuzhan'ın performansını sorması üzerine ise, "İyi oyuncu, hemen çocuklara birşeyler demeyelim. Ayrıca futbol için, uzun vadede büyük bir aşk lazım." şeklinde konuştu.

"FUTBOL TAKIM OYUNU"

Klagenfurt maçında takımının 2. golüne imzasını atan Burak Kaplan "İlk maçımıza çıktık iyi futbol oynayıp galip geldik. Güzel gol attım ama, futbol bir takım oyunu" diye konuştu.

"SANKİ KIRK YILDIR BURADA OYNUYORUM"

Oğuzhan Özyakup ise, "Bu maçı kazasız belasız geçtik çok mutluyuz. Genç oyuncular takımda çok. Kendimi burada sanki yıllardır oynuyormuş gibi hissediyorum. Takımda abilerim bana çok iyi davranıyor" değerlendirmesini yaptı.

"BAŞARIYI ELDE EDECEĞİZ"

Mehmet Akyüz de, "Çalışmak zorundayız. Lig zorlu bir maraton, hocanın taktiklerini sahada uygulamaya çalışıyoruz. Bu şekilde devam edersek inşallah başarıyı elde edeceğiz." şeklinde düşüncesini dile getirdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN