O kupayı istiyorum

G.Saray'ın yeni golcüsü Umut Bulut 'a konuştu: Müzemizde UEFA ve Süper Kupa var. Tek eksiğimiz Şampiyonlar Ligi. Bu kupayı kazanacak bir kadro kuruluyor. Bizler de elimizden geleni yapacağız."

G.Saray'ın transfer bombardımanında ikinci sırayı alan Umut Bulut, Avusturya kampında SABAH'a özel açıklamalar yaptı. İşte tecrübeli golcünün ağzından "Umut" dolu açıklamalar: Galatasara y'ın müzesinde UEFA ve Süper Kupa var. Tek eksik Şampiyonlar Ligi Kupası. Bu kupayı kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Bunu başarmak için mücadele edeceğiz. Hedefimiz önce gruptan çıkmak sonra çeyrek, sırasıyla yarı final ve final... Neden olmasın. Bu sezon olmaz ise gelecek sene olur inşallah. G.Saray bu kupayı müzesine getirecek bir kadroya sahip." Fransa 'da Toulouse forması giyerken, takımda her ülkeden insan vardı. Sırp, Norveçli, İngiliz, Fransız. Fransızca çok zor bir dil. Bu anlamda biraz zor altı ay oldu, dil bilmemek sorundu.. Fransa futbol olarak da değişik fakat Türkiye den zor değil. Sisteme bağlı bir lig. Fransa bana duygusallığı unutturdu.

YABANCILARLA İLETİŞİM
G.Saray'a yabancı dil bilerek gelmem büyük avantaj olacak. Antrenmanda ve yemeklerde yabancılar ile konuşuyoruz. Yabancılar da Türkçe öğreniyor. Galatasaray, Türkiye'nin Avrupa'da en çok tanınan takımı. Biz de bu vizyonu genişletmek için buradayız. G.Saray Şampiyonlar Ligi'nde tecrübesi en yüksek takım. Müzedeki tek olmayan kupayı da alabiliriz. Buna inacımız tam.

HER FUTBOLCU TERİM'LE ÇALIŞMALIDIR
Hayatta bazı yaşanması gerekenler var. Her futbolcunun Fatih Terim ile çalışması gerekiyor. Bunu yaşamak lazım. Fatih Terim ile çalıştığınızda mutlu oluyorsunuz. Ben de şu anda çok mutluyum. Beklentilerini biliyorum. Elimden geldiği kadar ben de beklentileri karşılayacağım. 'Galatasaray ve Fatih Terim' dediğiniz zaman her şey çok farklı oluyor. Sadece bu yıl için değil gelecek sezon için çok büyük bir kadro kurulmuş. Avrupa Kupaları'nda oynamadım. Şampiyonluk da yaşamadım. Kariyer de yapmam lazım. Burada bu ortam olduğu için, Türkiye'de ve Avrupa'da kupa kaldırmak için geldim. Böyle bir kadroya kim gelmez ki! Ben de gözüm kapalı şekilde geldim. Galatasaray'a 'Hayır' diyemezdim. Yeni bir efsane kadro geliyor. Bu kadro gerçekten efsane olacak."

5-6 YILDIR BURADA GİBİYİM
Mili formayı ilk kez Fatih Terim zamanında 24 yaşında giydiğini belirten Umut Bulut, "Hocamın benden ne istediğini ve bana ne kadar güvendiğini iyi biliyorum. Fatih hocayı ve takımdaki futbolcuları tanıyorum. Takımda Trabzonsporlu beş eski futbolcu oldu. Yabancılar da çok neşeli insanlar. Sanki 5-6 yıldır burada oynuyor gibiyim. Alışma devri geçirmedim. Sanki yıllardır buradayım. Kesinlikle uyum sorunu diye bir şey söz konusu olamaz" diyerek arkadaşlığın mükemmel seviyede olduğunu dile getirdi. Umut, Arena'da maçı çıkacağı gün için şimdiden sabırsızlandığını da sözlerine ekledi.

ANNE SÖZÜ DİNLEDİM
Umut Bulut , Trabzonspor forması giydiği dönemde annesi Sıdıka Hanımın ofsayt kuralını bilmediğini ama artık öğrendiğini, bazı maçlar öncesi ve sonrası taktik bile verdiğini şu sözlerle aktardı: "Trabzonspor'da forma giydiğim dönemde bir gün maçtan eve geldiğim sırada annem bana, 'Oğlum, arka direğe neden hiç geçmiyorsun. Seni izlerken görüyorum. Orası çok boş kalıyor' dedi. Bu eleştiriden sonra üst üste Sivasspor ve Bursaspor maçlarında arka direğe gittim ve gollerimi attım. Demek ki anne sözü dinlemek gerekiyormuş... Annemi her maçtan önce arar, dualarını alırım. Benim ve takımımın başarılı olması için elinden geldiği kadar dualar eder. Zaten kendisi de zamn zaman maçlarımı izlemeye gelir. Trabzon'da annemle beraber yaşıyorduk. Fransa'ya da geldi. İstanbul'da maçlara gelmezse de televizyondan izleyerek destek verir."

REAL, BARÇA VE JUVE'DEN SONRA...
Galatasaray, Real Madrid, Barcelona ve Juventus takımlarından sonra Avrupa'nın en üst seviyeli kulüplerinden biri. Kulüp ambiyans olarak ise en üst düzey takımı Galatasaray.. Türkiye'nin en çok tanınan takımı da Galatasaray.. Ben, bizler bu vizyonu genişletmek için buradayız..


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN