"Beşiktaş büyük sürpriz yapacak"

Eski Fenerbahçe Başkanı Ali Şen, "Samet Aybaba ile Beşiktaş'ın bu yıl çok büyük sürpriz yapmasını bekliyorum" dedi.

Bodrum'da ilk Taksi uçağını karşılayan Ali Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'deki kulüplerin transfere çok para harcadığını, bu kadar büyük paraların harcanmasının bir anlamı olmadığını söyledi. Samet Aybaba'nın diğer antrenörler için örnek olacağını dile getiren Şen, "Samet Aybaba ile Beşiktaş'ın bu yıl çok büyük sürpriz yapmasını bekliyorum. Fazla ücret ödenmeyen genç futbolcularla Beşiktaş'ın büyük başarılar elde etmesini bekliyorum. Gençlerin önü açılacak diye konuştu.

Şen, transfere büyük paralar yatırmanın, takıma büyük yıldızlar almanın mutlak başarı anlamına gelmediğini vurguladı. Real Madrid'in her yıl Avrupa'nın ve dünyanın transfer şampiyonu olduğunu ancak kendi liginde her yıl şampiyonluğu kazanamadığını belirten Şen, "Şimdi futbolculara para verirken, büyük yıldızlar alırken neden alıyorsunuz, reklam için alıyorsunuz. Reklam getirisiyle masrafları karşılamak için. Ya da takıma katkısı olsun" diye ifadesini kullandı.

Şen, transfere bu denli para harcayan kulüplerin Avrupa kupalarında başarılı olması gerektiğini savunarak, "Kulüplerimizin bu paraları harcamalarını, borçlanmalarını beğenmiyorum. Gelecek asla ve asla parlak değil. Yoksa transfer gelecek, gidecek ama bu paralara günah. Madem paralar veriliyor, Şampiyonlar Ligi şampiyonu olsunlar diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN