"Beşiktaş'ın üzüntüsü bizim üzüntümüz"

Eskişehirspor İdari Asbaşkanı Ekrem Birsen, UEFA'ya gidemeyen Beşiktaş'ın üzüntüsünün kendi üzüntüleri olduğunu söyledi.

UEFA'nın, Beşiktaş Kulübü'nü mali konular ile ilgili Avrupa Kupaları'ndan bir yıl men etmesini üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden Birsen, "Eskişehirspor Beşiktaş'ın yerine katılmış da olsa, Beşiktaş'ın üzüntüsü bizim de üzüntümüzdür. Fakat şartlar böyle getirdi ki, Beşiktaş adına üzülüyoruz. Ama kendi adımıza ve ülkemiz adına da, Türkiye'yi temsil edeceğimiz için seviniyoruz" dedi.

Perşembe günü kendi saha ve seyircisi önünde UEFA 2. ön eleme maçına çıkacaklarını belirten Birsen maç ile ilgili şunları kaydetti:

"Saint Jonhson takımı ile perşembe günü Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda UEFA 2. ön eleme maçı için karşılaşacağız. Takımımız hazır. Eskişehir'de avantajlı bir skor elde ederek İskoçya'ya gitmek istiyoruz. Evimizde aldığımız galibiyet ile İskoçya'da turu rahat bir şekilde geçmeyi hedefliyoruz. Takımımızı, teknik heyetimizi Hollanda kampında ziyaret ettik. Takımımız yapmış olduğu kamp ile çok iyi hazırlık bir dönemi geçirmiştir. Takımımız şu anda iyi bir form grafiği yakaladı. Perşembe günü oynayacağımız maça teknik heyetimiz, futbolcular ve büyük taraftar hazır. Perşembe günü oynayacağımız maçta hem Türkiye'ye, hem de Eskişehirlilere güzel bir futbol ziyafeti çekeceğiz."

Yeni transferler iile ilgili de açıklamalar yapan İdari Asbaşkan Birsen, "Yeni transferlerimiz takımımıza çok çabuk uyum sağladı. Hollanda kampında uyum sorununun yaşanmadığını, yeni transferlerimizin takıma çok çabuk alıştıklarını, takım ile birlikte 40 yıllık bir arkadaş gibi çalıştıklarını gözlemledik. Bu da bizim için sevindirici. Özellikle nokta transfer dediğimiz kalecimiz Ruud, Servet Çetin, Atdhe Nuhiu ve Patryk Malecki'nin takımda hemen oynayabilecek seviyede olduğunu gördük. Bu da bizleri sevindirdi. Takımımız bu uyum ile birlikte Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğimizi ve gruplara kalarak UEFA'da yolumuza devam edeceğimizi iddiali bir şekilde söylemek istiyorum. Takımda transfer bitmez. Tabii ki eksik bölgelerimizi hazırlık maçlarında en iyi şekilde tespit ederek transfer çalışmalarımıza bu maçtan sonra da bakacağız. Ama çok büyük bir transfer düşünmüyoruz. Sadece bir kaç bölgede alternetifi olmayan bölgelere transfer yapmak için uğraşıyoruz. Bu bir ve ya ikiyi geçmez. Onun için çalışmalarımızı da sıkı bir şekilde devam ettiriyoruz. Atatürk Stadı UEFA maçına hazır. UEFA'nın bizden istediklerini yerine getirdik. Yapacağımız ilk iki maçın iznini aldık. UEFA'dan yazımız geldi. 3 maçımızı da Eskişehir'de oynayıp gruplara kalmak istiyoruz. Gruplardaki maçları da Eskişehir'de oynamak için proje çalışmalarımız var."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN