Fernandes olayının perde arkası

  • Futbol
  • Salı 17.07.2012 09:37
Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba "Liderim olacak" diyor ama Portekizli futbolcu cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Yıldız futbolcu idmanlarda mutsuz bir görüntü çiziyor. Bu durum Quaresma, Ernst ve Simao'yu halen satamayan yönetimi düşündürüyor.

Bugün'ün haberine göre; işte Fernandes konusunda yaşanan olayların perde arkası ve bundan sonrası için ipuçları:

1- Portekizli futbolcu geçen sezon sonunda Fulya'daki evinde veda partisi verdi. Ertesi gün tüm eşyalarıyla ülkesine giderken komşularıyla vedalaştı. "Artık Türkiye'ye dönmeyeceğim" dedi. Çünkü eski yönetim, İngiliz kulübü Tottenham ile 17 milyon euroya anlaşmıştı. Kendisine söz verilen Fernandes artık Premier Lig hayalleri kuruyordu.

2- Yeni yönetim bu planı bozdu. Fernandes'in menajeri Mendes, 17 milyon euronun tamamını Beşiktaş'tan olan alacaklarına sayacaktı. Kaynağa ihtiyacı olan yeni yönetim buna karşı çıktı. Fernandes'in Tottenham hayalleri suya düştü.

3- Fernandes yeni sezon için ne yapacağını düşünürken, Fenerbahçe ile Beşiktaş 'dolaylı yollardan' temas sağladı. Kanarya'nın bu futbolcuya ilgisi büyüktü. Ancak Beşiktaş'ta taraftar tepkisinden çekinildiğinden, Fenerbahçe seçeneği masadan kaldırıldı.

4- Öncelikle Türkiye'den ayrılmak isteyen Fernandes, Egemen gibi maddi sorun yaşamayacağını umduğu Fenerbahçe'ye gitmeyi de seçenekleri arasına koymuştu. Ancak bu da camia baskısı nedeniyle olmayınca, gerginliği idmanlara yansımaya başladı.

5- Beşiktaş Fernandes'i halen satmayı düşünüyor. Ancak Quaresma gibi kadro dışı bırakıp değerini düşürmek istemiyor. Fernandes yurtdışına satılırsa, taraftarın tepkisinin Fenerbahçe'ye gitme ihtimalindeki kadar olmayacağı hesap ediliyor.

10- Geçen sezon Siyah-Beyazlı formayla 44 resmi maça çıkan Fernandes, taraftarların gönlünde taht kurdu. Bumaçlarda fileleri 5 kez havalandıran Portekizli yıldız 10 da asist yaparak dikkatleri birden üzerine çekti
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN