G.Saraylı futbolcuya teklif yağıyor

Galatasaray'ın Kolombiyalı futbolcusu Juan Pablo Pino, birçok ülkeden transfer teklifi aldığını ancak sarı-kırmızılı takımdan gönderilmesi halinde ilk tercihinin Türkiye olacağını açıkladı.

Radyospor'un haberine göre; Galatasaray'la yol ayrımında olan Juan Pablo Pino'ya hem Türkiye'den hem de Avrupa ve dünyanın değişik ülkelerinden pek çok teklif geliyor.

BU HAFTA İÇERİSİNDE BİR KARAR ÇIKABİLİR
El Mago (Sihirbaz) lakabıyla tanınan Kolombiyalı oyuncuya Mersin İdman Yurdu ve Kasımpaşa ile birlikte pek çok Süper Ligi takımı talip oldu. Pino, transferinin bu hafta içerisinde netlik kazanabileceğini söyledi.

İLK ETAPTA GALATASARAY'DA KALMAYI DÜŞÜNÜYORUM; ÇÜNKÜ GALATASARAY'I ÇOK SEVDİM
Radyospor'da canlı yayın konuğu olan Pino, "Galatasaray'la 1 yıllık daha kontratım var. Elbette ki ilk amacım Galatasaray'da devam etmek. Burayı çok seviyorum. Galatasaray'da mutlu oldum. Bana bir şans verirlerse kendimi yeniden ispatlayabilirim. Şu anda çok çalışıyorum" dedi.

GALATASARAY'DA DEVAM ETME ŞANSIM OLMASA BİLE ÖNCELİĞİM TÜRKİYE
Hem Türkiye'den hem de dünyanın değişik ülkelerinden teklif aldığını belirten Pino, "Pek çok teklif var; ama Türkiye'de kalmak da benim için son derece cazip. Türkiye'yi ve Türk futbolunu çok seviyorum. Galatasaray'da kalma ihtimalim olmazsa, ikinci tercih olarak Türkiye'de kalmayı istiyorum. Türkiye'de insanlar futbolu çok seviyorlar. Bu açıdan Türkiye, dünyanın sayılı ülkelerinden bir tanesidir" diye konuştu.

EL MAGO! ARKADAŞLARIM HALA SİHİRBAZ DİYORLAR
2007'de Paraguay'da yapılan Ümit Milli Takımı karşılaşmalarında, Arjantin'le yapılan maçta müthiş bir performans sergileyen ve bu nedenle teknik direktörü tarafından El Mago (Sihibaz) olarak adlandırılmaya başlanan Pino, "Zor bir maçtı, o maçtan önce antrenörümüz bir sihirbaz lazım demişti. Maç sonrasında ise bana sihirbaz demeye başladı. Halen arkadaşlarım bana böyle sesleniyor: El Mago.

İTALYA VE FRANSA'DAN TEKLİFLER ALIYOR
Pino'nun temsil haklarını elinde bulunduran FIFA Menajeri Marco Kırdemir ise, "Pino geçen sezon Suudi Arabistan'ın Al Nasr Kulübü'nde kiralık olarak oynadı. Oraya her gidiyimde Arap yöneticiler Pino'dan övgüyle bahsettiler. Galatasaray'dan gelmiş olması da onun popülaritesini arttırdı. Bence geçen sezon başarılı oldu; ancak ayağı karıldığı için sezonu erken kapattı. Şu anda durumu çok iyi. İyi bir çalışma evresi geçirdi. İlk hedef Galatasaray'da kalmak ; ama Türkiye dışında İtalya, Fransa, Katar ve uzak doğu ülkelerinden teklifler alıyoruz; ama futbolcum Türkiye'yi seviyor. Eğer Türkiye'den gelen teklifler tatmin edici olursa, tercihimiz elbette ki Türkiye olacak" şeklinde konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN