Pençeleri de tamam!

Temmuz 2011: Fatih Terim, dört yeni transfer Muslera, Ujfalusi, Selçuk İnan ve Elmander ile Galatasaray'ın omurgasını yeniledi. Temmuz 2012: Sağlam omurgasıyla şampiyon olan Fatih Terim, Hamit ve Amrabat ile kanatlara estetik yaptı!

  • Futbol
  • Salı 17.07.2012

Galatasaray'ın 2008 yılında kazandığı şampiyonluğun ardından izlediği yıldız transfer politikası, Rijkaard döneminde iflas edince, elde kalan enkazı temizlemek ve sıfırdan kadro kurmak için 12 ay önce yola çıkan Fatih Terim, yenilediği takım omurgasıyla şampiyonluk sevinci yaşadı. İmparator şimdi o omurganın, kolu kanadı olacak isimleri transfer ederek 3 kulvarda yarış vermeye hazırlanıyor. Geçen sezon kaleye Muslera, defansın göbeğine Ujfalusi'yi monte eden Fatih Terim, orta sahanın göbeğini Selçuk İnan'a teslim etmiş, en uçtaki Elmander ile birlikte 4 yeni transfer, 40 hafta sonra gelen şampiyonluğun mimarları olmuştu. Omurgayı kuran Terim, bu transfer döneminde ilk olarak kanatlara el attı. Hamit ile Amrabat transferleriyle geçen sezon en verimsiz olan bölgelere nokta atışlar yaptı. Melo'nun takımda mutlaka kalmasını isteyen Terim, en uçtaki Elmander'e Umut ve Burak Yılmaz alternatiflerini ekleyerek planlı bir transfer stratejisi olduğunu gösterdi.

AMRABAT İLE DİKİNE VE HIZLI
Takımının dikine ve hızlı pas yapmasını hedefleyen Fatih Terim'in bir yıldır istediği oyuncu profili hiç değişmedi. Shaqiri transferinin gerçekleşmemesi sonrasında Amrabat'ı isteyen Terim, en sonunda Faslı oyuncuyu kadrosuna kattı. Takımın sağlam omurgasına güvenen İmparator'un hedefi, adam eksiltme yeteneği olan ve topla süratli hareket edebilen Amrabat ile rakip defansları dengesini bozmak.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN