"Van Persie ile konuştum"

  • Futbol
  • Salı 17.07.2012 13:58
Fenerbahçe'nin yeni transferi Dirk Kuyt, tutkulu taraftar gurubunun kendisini futbol oynadığı kulübe daha çok bağladığını, kariyerindeki diğer takımlar gibi Fenerbahçe'de de bunu bulduğu için mutlu olduğunu söyledi. Derbi maçlarında önemli anlarda önemli goller attığının altını çizen Kuyt, "Aynısını Galatasaray'a karşı da yapacağım" dedi.

Yeni sezon hazırlıkları için Avusturya'da bulunan Fenerbahçe'de yeni transferlerden Kuyt basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe'de olmaktan mutlu olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Dirk Kuyt, "Burada yeni bir dönem ve tecrübe zamanı. İngiltere'de Liverpool nasıl büyük bir kulüpse Türkiye'de de Fenerbahçe o derece büyük. Fenerbahçe'nin başarılarında pay sahibi olan bir futbolcu olurum. Hocam beni çok güzel ağırladı. Alex gayet güzel bir misafirperverlik örneği gösterdi. Umuyorum ki Fenerbahçe'nin başarılarında rol oynayan bir parçası olurum" diye konuştu.

"FENERBAHÇE FORMASINI GİYMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM"

Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlandığını ifade eden Kuyt, "Fenerbahçe'nin önemli bir parçası olmak, Fenerbahçe'nin şanlı tarihinin bir parçası olabilmek için dört gözle bekliyorum. Fenerbahçe katıldığı turnuvalarda başarıyı hedefler. Başarıyı hedeflemeniz için üst düzey yarışmanız gerekir. Şampiyonlar Ligi en üst düzey turnuva. Takımla 2 idmana katıldım. Gerek tecrübeli gerek genç oyuncularıyla, ortamıyla Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ni kaldırabilecek ve üst seviyede mücadele edecek gücü vardır. Şampiyonlar Ligi'ni bekliyoruz" şeklinde konuştu."İLERİ UÇ OYUNCUSUYUM"
Mevkisi hakkında ise Kuyt, "Kariyerim boyunca hep ileri uçta forma giydim. İlerideki pozisyonlarda hep forma giydim. Hocam benden nerede verim alacaksa, nerede verimli olacaksam, hocam nerede verim alacağımı düşünürse orada görev yaparım. Ben bir takım oyuncusuyum. Sağ tarafta oynayacağım gözüküyor şu anda. Ama hocam nerede görev verirse elimden gelenin en fazlasını yapmaya çalışırım. Özetlemek gerekirse ben ileri uç oyuncusuyum" diye konuştu.

"TUTKU BENİ KULÜBE BAĞLAR"
Taraftarın kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Dirk Kuyt, "Oynadığım tüm takımlardaki taraftarlar, tutkuyla takımlarına bağlıydılar. Burada idmanları görüyoruz, yapılan karşılaşmaları görüyoruz. Bunlar, duygular da çok önemlidir. Fanatiklik, tutku duygusu beni kulübe bağlayan noktalardan bir tanesidir. Bütün kariyerimde olduğu gibi bunu Fenerbahçe'de de bulduğum için çok mutluyum" dedi. Takımda çok sıcak karşılandığını belirten Kuyt, "Genç oyuncularımız, gerekse tecrübeli oyuncularımız, birbirinden kaliteli oyuncular. Geldiğimden beri Fenerbahçe ailesi bana çok sıcak bir karşılama yaptı. Alex ve takım arkadaşlarım benim Fenerbahçe'ye bir an önce alışmam için elinden geleni yaptılar. Ben de bu sıcak ortamın karşılığını vermek için elimden geleni yapacağım" diye kaydetti.

"GALATASARAY'A GOL ATACAĞIM"
Oynadığı kulüplerde önemli maçlarda hep goller attığının altını çizen Dirk Kuyt, "Van Persi Messi ve Schneieder kalitesinde ve ayarında bir oyuncu değilim. Her zaman çalışıp, kalitemi bu seviyeye yükseltip, üst düzey mücadele etmeye çalıştım. Gerek Milli Takımda gerek oynadığım kulüp takımlarında gerekse Şampiyonlar Ligi'nde üst düzey oynadım. Başarılarımı, asistlerimi ve attığım golleri, yüksek seviyede çalışmama bağlıyım. Liverpool'da oynadığım zaman Everton'a goller attım. Feyenoord'ta oynarken Ajax'a karşı goller attım. Derbi maçlarda önemli zamanlarda önemli goller attım. Aynısını Galatasaray'a karşı da yapacağım" şeklinde kaydetti.

"VAN PERSİE FENERBAHÇE'DE OYNAMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"
Hangi numaralı formayı giyeceği konusunda henüz karar vermediğini belirten Dirk Kuyt, Van Persie hakkında ise, "Van Persie bana düşüncelerini söyledi. Fenerbahçe'nin taraftarıyla camiasıyla ne kadar büyük bir kulüp olduğunu ve bir gün Fenerbahçe'de oynamak istediğini söyledi. Fakat şu anda bunun mümkün olmadığını biliyoruz. Sadece içinde böyle bir duygu olduğunu söyledi" diye konuştu.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN