Beklenti büyük!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman satışa sunulan yeni sezon kombine kartları için, "Beşiktaş taraftarı duyarlıdır. Tarihin en yüksek satışını bekliyoruz" dedi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'nın Bahçeşehir Üniversitesi ile yaptığı sponsorluk anlaşması sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Kulüp tarihinin en yüksek kombine satışını beklediklerini ifade eden Orman, "Beşiktaş taraftarı duyarlıdır. Sahada savaşan bir takım olacağını bileceklerine inanıyorum. Bu yüzden kombinelerde iyi bir satış bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Bahçeşehir Üniversitesi 2012-2013 sezonundan başlamak üzere 5 sezon boyunca Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'na isim sponsoru oldu. Erkek takımı, 1. Lig'den çekilen Beşiktaş'ın geçen sezonun 3 kupalı erkek basketbol takımı için sponsor arayışı sürüyor.

"TRANSFERDE ACELEMİZ YOK"
Beşiktaş'ın transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Orman, "5 dakikada kaleciyi transfer etmek gibi bir hamlemiz olamaz. Bu tür hamleler Beşiktaş'ın parasını boşa harcamaktır ve Beşiktaş'a bir faydası olmaz. Acele etmeden, gerekirse vazgeçerek Beşiktaş'ın menfaatlerine göz önüne alarak kararlar veren bir yönetim sergilemeye çalışıyoruz. Herkes acele etse bile biz acele etmeyeceğiz" diye konuştu.

AMA TALEP KUCUK
Başkan Orman, rekor bekliyor ama taraftar dün satışa çıkan kombinelere ilgi göstermedi. BJK İnönü Stadı Kartal Yuvası mağazasına gelenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmedi. Ayrıca internetten de yapılan satışlarda fiyatlar 7 bin ile 500 lira arasında değişiyor.

"BEN MUHATAP OLMAM"
Quaresma'nın durumuyla ilgili olarak da konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Quaresma'nın Beşiktaş'ta bir senelik sözleşmesi var. Bana Quaresma ile ilgili hiçbir şey gelmedi. Futbol komitesinden de bana iletilmiş bir konu yok. Ben zaten direk olarak futbolcularla da temasta olamam. Hocamız Quaresma'yı takımda kullanmak istemediğini dile getirdi. Bende diyorum ki Beşiktaş'ın ödeyebileceklerine 'Evet' demesi lazım. Oyuncuların paralarını zamanında alması lazım. Bunlar bizim ilkelerimiz. Bunlara yönelebilmemiz için de fedakarlıklar yapmamız lazım. Her ne tenkit olursa olsun bizim bir duruşumuz var. İnsanlar ne diyecek diye ben hareket etmem, yönetimimiz de etmez. Biz kendi bildiklerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Q7: BEŞİKTAŞ'TA MUTLUYUM
Quaresma'nın menajeri Mendes, kulübe haber yolladı. Mendes, "Quaresma, Beşiktaş'ta mutlu. Gitmek istemiyor" dedi. Ancak 3.6 milyon Euro garanti ücret alan yıldız futbolcuyu maliyetinden dolayı yönetim, performansından dolayı da Samet Aybaba istemiyor. Ancak Quarsema'nın Beşiktaş'ı istemesinin ve geri dönüş sinyali vermesinin altında, yılda 3.6 milyon Euro garanti ücret kazanması yatıyor. Çünkü Quaresma'nın aynı şartlarda Avrupa'da oynayabilmesi için yılda 5 milyon Euro kazanması gerek, zira ücretin %40'lık kısmı vergi nedeniyle kesintiye uğrayacak.

YÖNETİMDEN OSPİNA RESTİ
Beşiktaş yönetimi, kaleci arayışındaki ilk isim olan Ospina'daki son tavrını belirledi. 2 milyon Euro isteyen Fransız Nice kulübüne, "Vereceğimiz son rakam 1.5 milyon Euro. Bir kuruş yukarı çıkmayız. Onu da taksitler halinde ödeyebiliriz" yanıtı gönderildi. Beşiktaş, Ospina ile 900 bin Euro karşılığında prensipte anlaşmıştı. Bu arada bugün Holosko ile son pazarlık yapılacak. Ayrıca Fernandes için Tottenham'ın yaptığı teklifler de reddedildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN