Giresun'da başkan adayı Bozbağ

Mustafa Bozbağ, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, 2011-2012 futbol sezonunu bir alt lige düşerek tamamlayan Giresunspor'da kayyum heyetinin, 21 Temmuz'da yapılması için Olağanüstü Genel Kurulu kararı aldığını anımsattı.

Bozbağ, gelinen süreçte Giresunspor'a herhangi birinin talip olmadığını, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin kendisiyle yaptığı görüşmede, ''yönetim oluşturması'' yönünde görüş belirttiğini söyledi.

Yönetim oluşturmak için karar aldığını ifade eden Bozbağ, ''Giresunspor'u bir şirket olarak düşünürsek karşımızda ticari olarak iflas etmiş bir şirket var. Durum farklı olsaydı zaten TFF 1. Lig'deki gibi burada listeler yarışırdı. Herkes bir şeyler söylüyor ama elini taşın altına koyan yok'' dedi.

''Büyük bir savaşın içine giriyoruz''

Bozbağ, Bosna Hersekli futbolcu Edin Ademoviç'in 40 bin dolarlık sözleşmesinin tek taraflı feshedilmesinden dolayı FIFA'ya başvurduğunu, bunun sonucunda da kulübe 146 bin 500 dolarlık ceza geldiğini ifade etti.

Bozbağ, şöyle devam etti:

''Giresunspor 26 Temmuz Perşembe gününe kadar bu parayı yatırmazsa 10 bin frank cezayla 5 gün sonrasında da hiç sorgusuz Spor Toto 3. Lig'e düşürülecektir. Bu duruma kayıtsız kalamazdım. Giresunspor artık kapanma noktasında. Bu nedenle yönetime talip oldum. 1967'de kurulmuş bir takımı yeniden sahaya çıkarıp şehre yeniden bir hava getirmek gerektiğini düşünüyorum. Aday olurken hiçbir siyasi beklenti içinde değilim. Tek düşüncem Giresunspor'un hem ticari vasıflarını ayağa kaldırmak, hem dev armayı tekrar insanların peşinden koşan bir hale getirmektir. Zor bir atmosfer ancak bir şekilde bunların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Büyük bir savaşın içine giriyoruz. Bu konuda herkesten destek bekliyoruz. Yapacağımız her şey Giresunspor için olacaktır.''

Hafta sonu yapılacak kongrede gerekli çoğunluğun sağlanacağına inandığını vurgulayan Bozbağ, ''Giresunspor'da borç ödeme, takımı ayağa kaldırma dönemi başladı. Elimden gelen her şeyi yapacağız. Karşımızda herşeyini kaybetmiş bir Giresunspor var. Yönetimimizi oluşturmamızın ardından ilk hedefimiz önce futbolcu kadrosunu oluşturup sahaya çıkmak, sonra hızla borçlarımızı aşağıya çekmek olacaktır. Giresunspor'u tekrar eski haline getirmek, eski disiplin ve itibarını sağlamak amacımızdır'' diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN