Sıra G.Saray'da

"Liverpool'da oynarken Everton'a, Feyenoord'da oynarken Ajax'a goller attım. Derbileri genelde boş geçmiyorum. Şimdi Fenerbahçe'deyim ve aynısını Galatasaray'a karşı da yapacağım."

Fenerbahçe'nin Liverpool'dan renklerine bağladığı Dirk Kuyt, Avusturya kampında takımla çalışmalara başladı. Hollandalı futbolcu, dün basının karşısına çıkarken, çarpıcı açıklamalara imza attı. İşte satırbaşları...
Fenerbahçe formasını giymek için sabırsızlanıyorum. Takımın önemli bir parçası olmayı ve Fenerbahçe'nin şanlı tarihinin bir bireyi olabilmeyi dört gözle bekliyorum.
Messi ve Schneider kalitesinde değilim. Milli takım, Şampiyonlar Ligi ve boy gösterdiğim liglerde hep üst düzey oynadım.
Başarılarımı, asistlerimi ve attığım golleri yüksek seviyede çalışmama bağlıyım. Liverpool'da oynarken Everton'a, Feyenoord'da oynarken Ajax'a gollerim var. Derbi maçlarda önemli zamanlarda önemli goller attım. Aynısını Galatasaray'a karşı da yapacağım.

TUTKULU TARAFTAR SEVERİM
Oynadığım tüm kulüplerde taraftarlar tutkuyla takımlarına bağlıydı. Fanatiklik, tutku duygusu beni kulübe bağlar. Bunu Fenerbahçe'de de bulduğum için mutluyum.
İngiltere'de Liverpool nasıl büyük bir kulüpse Türkiye'de de Fenerbahçe o derece büyük. Fenerbahçe tüm unsurlarıyla bir güç. Tüm branşlarda olimpiyatlarda birçok sporcusu var.
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nin zorluk derecesini kaldırabilecek ve üst düzey mücadele edecek gücü var.

ALEX ÇOK MİSAFİRPERVER
Fenerbahçe'nin yeni transferi geldiği günden bu yana gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu şu sözlerle dile getirdi: "Geldiğimden beri F.Bahçe ailesi bana çok sıcak bir karşılama yaptı. Hocam beni çok güzel ağırladı. Alex gayet güzel bir misafirperverlik örneği gösterdi. Umuyorum ki bu sıcak ortamın karşılığını başarılarda rol alarak vereceğim."

KUYT TÜRKÇE ŞOV YAPTI
Bu arada Kuyt çift kalede arkadaşlarıyla Türkçe konuşarak dikkat çekti. İleri depar attığında "Gittim" diye bağıran Hollandalı, "Arkama at", "Buradayım", "Geldim" diyerek de arkadaşlarından pas istedi. Alex ilk idmanda Kuyt'a önce yazıldığı şekilde "Kuyt" diye hitap etti. Kaptan sonra çoğunluğa uyup "Kayt" diye seslenmeye başladı.

VAN PERSİE DE GELECEK AMA...
Kuyt, Arsenal'da forma giyen vatandaşı Robin van Persie ile Fenerbahçe'yi konuştuklarını söyledi. Kuyt, "Van Persie bana F.Bahçe'nin taraftarıyla, camiasıyla ne kadar büyük bir kulüp olduğunu ve bir gün F.Bahçe'de oynamak istediğini söyledi. Fakat şu anda mümkün olmadığını biliyoruz. Sadece böyle bir duygusu olduğunu söyledi" dedi. Hollandalı futbolcu takımda hangi numarayı giyeceğine henüz karar vermediğini belirtip şöyle konuştu: "17 numara nasıl Van Hooijdonk ile eşleşmişse benim seçeceğim numaranın da benimle eşleşmesini istiyorum."

İLERİ UÇ OYUNCUSUYUM
Hollandalı futbolcu kariyeri boyuncu hep ileri uçta forma giydiğini belirtip şöyle konuştu: "Hocam benden nerede verim alacağını düşünürse orada görev yaparım. Şu an sağ tarafta oynayacağım gözüküyor. Ben bir takım oyuncusuyum. Özetle, ileri uç oyuncusuyum ama hocam nerede görev verirse orada elimden geleni fazlasıyla yapmaya çalışırım."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN