% 25 krizine peşin çözüm

Galatasaray, Burak için Trabzonspor ile dün 17.40'da anlaştı. Cimbom, Burak'ı taksitle satsa bile Trabzon'un yüzde 25'lik payını peşin verecek

Galatasaray ile Trabzonspor arasında Burak Yılmaz'ın sözleşmesinin feshi için üç gündür süren görüşmeler dün sonuçlandı. Cuma günü başlayan, pazartesi devam eden ve son olarak salı günü Galatasaray ile Burak Yılmaz'ın avukatını Trabzon'a göndermesi ile devam eden süreç, dün mutlu sonla bitti. Trabzonspor, Burak'ın başka bir takıma satılması halinde Galatasaray'dan alacağı yüzde 25'lik pay için verilen taahhütün zayıf olduğunu belirtiyor ve kendilerini tatmin etmediği için bu konunun daha detaylı kaleme alınmasını istiyordu.

TAKSİT KRİZİ AŞILDI!
Taraflar, dün sabah bir araya geldi. Galatasaray, Burak'ı forma tanıtımına yetiştirmek istiyordu ama sabah yapılan ilk görüşmeden anlaşma çıkmadı. Galatasaray, öğleden sonra noter kanalıyla Trabzon'un istediği taahhütü vererek, Burak transferine son noktayı koydu. Burak Yılmaz'ı başka bir takıma satarsa Trabzonspor'un payına düşen yüzde 25'lik dilimi taksitler halinde bordo- mavili kulübe ödemek isteyen Galatasaray, Trabzonspor'un ısrarlı tutumu karşısında geri adım attı. Sarı-kırmızılı kulüp, üç gündür süren pazarlıkları Burak'ı başka bir takıma taksit karşılığı verse dahi Trabzonspor'a bu satıştan alacağı yüzde 25'lik dilimi peşin ödemeyi taahhüt edince kriz saat 17.40'ta sonuca bağlandı.

BEŞ YIL BOYUNCA ASLAN
Trabzonspor, bu metnin anlaşmada yer alması üzerine Burak'ın sözleşmesini fesh etti ve G.Saray akşam Burak'ı resmen renklerine bağladı. 4+1 yıllık imza atan milli futbolcu, bu sabah önce sağlık kontrolüne girecek sonra yeni takımı ile ilk idmanına çıkacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN