Ağar'a iade-i ziyaret

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Metris'te kendisini üç kez görmeye gelen Mehmet Ağar'ı Yenipazar Cezaevi'nde ziyaret etti

Susurluk Davası kapsamında aldığı 5 yıl hapis cezasını Aydın'ın Yenipazar İlçesi'ndeki K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda çeken Mehmet Ağar'ı, Arda Turan ve Fatih Terim'den sonra F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım da ziyaret etti. Şike davasından tahliye olduktan sonra önceki gün F.Bahçe Kulübü'ne giderek başkanlık mazbatasını alan ve resmen göreve başlayan Yıldırım'a, F.Bahçe Kulübü Asbaşkanı Abdullah Kiğılı, eski Başkanvekili Nihat Özdemir, Manisaspor eski başkanı Kenan Yaralı, İzmir Konak İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Hakan Tartan ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen de eşlik etti. Yıldırım-Ağar görüşmesi 45 dakika sürdü. Yıldırım'ın yanında getirdiği iki tepsi baklava ile iki tepsi börek cezaevi yönetimi tarafından içeri alınmadı.

İNSANLIK GÖREVİ
Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Futbolda şike" soruşturması kapsamında 3 Temmuz 2011 tarihinde gözaltına alınarak tutuklanan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı Metris Cezaevi'nde 3 kez ziyaret etmişti. İlk ziyaretini 18 Temmuz 2011'de gerçekleştiren Ağar çıkışta gazetecilerin sorularını şöyle yanıtlamıştı: "Aziz Yıldırım eski arkadaşım ve ben de insani görevimi yaptım."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN