Fener'e özgürlük hediyesi

Fenerbahçe transferde çıtayı fena yükseltti. Tam 378 gün aradan sonra, önceki gün Fenerbahçe Yönetim Kurulu toplantısına katılan başkan Aziz Yıldırım'ın, transferdeki göz kamaştıran hedefini, bazı isimler dışında yöneticilere ilk kez açıkladığı öğrenildi. "Taraftarımız sıkıntılı süreçte bize verdiği destekle, müthiş bir hediyeyi hak etti" diyen Yıldırım'ın "Bu hediyenin Sneijder olması için arkadaşlarla birlikte çabalarımız var" ifadesini kullandığı belirtildi. Aziz Yıldırım'ın transferdeki bu mega hedefi için finansal kaynağı da büyük ölçüde bulduğu kaydedildi. İnter forması giyen Hollandalı yıldızın yaklaşık 25 milyon euro'luk bonservis ücretini, camianın ağır topları karşılayacak.

Aziz Yıldırım'ın yanı sıra eski asbaşkan Ali Koç ve Fenerbahçeli iş adamı Ferit Şahenk'in kendi imkanlarıyla Sneijder'i Fenerbahçe'ye kazandırmaya çalışacakları kaydedildi. Ayrıca bazı sponsorların da ciddi katkıda bulunacağı sızan bilgiler arasında. Transferde Galatasaray'ın gerisinde kalmakla eleştirilen Fenerbahçe yönetimi, Sneijder'i alarak hem kombine hem forma satışlarında patlama yapmayı hedeflerken, aynı zamanda ezeli rakibini de gölgede bırakmak istiyor. Sneijder transferinde Fenerbahçe'nin işi kolay değil ancak geçmişte Ortega, Van Hooijdonk, Anelka, Alex, Roberto Carlos gibi isimleri alan Fenerbahçe'nin bir süper yıldızı daha bünyesine katması hiç de imkansız değil.

LUCiO VE FORLAN GiBi İNTER ONU DA GÖNDEREBiLiR
Lucio ve Forlan gibi maliyeti yüksek yıldızlarıyla yollarını ayıran İnter, yeniden yapılanma çerçevesinde Sneijder'i de satma planları yapıyor. Ancak kulüpte Sneijder'in satılması düşüncesine şiddetle karşı çıkanların sayısı da hayli fazla. İtalyan ekibinin, 2009-10 sezonunda Real Madrid'den 15 milyon euro'ya aldığı Sneijder'le bir ara Manchester United da ilgilenmiş ancak transfer gerçekleşmemişti.

'KUYT GELDi, O DA GELiR'
Hem orta sahanın ortasında hem de her iki kanatta da oynayabilen 28 yaşındaki Sneijder için Fenerbahçeli yöneticiler oldukça umutlu.
Yöneticiler, vatandaşı ve milli takımdan arkadaşı olan Kuyt'ın da F.Bahçe'yi tercih etmesinin, Sneijder'in sarı-lacivertli ekibe sıcak bakmasını sağlayacağına inanıyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN