G.Saraylıları çıldırtacak açıklama

  • CİHAN
  • Futbol
  • Perşembe 19.07.2012 13:17
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Yıldırım, Galatasaray'ın en büyük transferinin Türkiye Futbol Federasyonu'un eski başkanvekili Lütfi Arıboğan'ın olduğunu belirterek, "Onları uçurur." dedi.

Avusturya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de Asbaşkan Ali Yıldırım, sabah yapılan antrenmanı basın mensuplarıyla birlikte takip etti.

Gazetecilerle sohbet eden Asbaşkan Yıldırım, önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, dün oynanan ve karşılıklı gollerle sonuçlanan MTK Budapeşte maçıyla ilgili olarak, "İlk hazırlık maçı gösterge değil, önemli olan sonu iyi olsun. Takım hazır değil, daha birinci maç. 3 maç sonra belli olur. Takım hakkında konuşmak için daha çok erken." diye konuştu.

Bir soru üzerine Ali Yıldırım, "Aziz Yıldırım bir lider, onun o koltukta oturması dahi önemli. Aziz Yıldırım'ın olmaması bir ailede anne ve baba olmazsa nasılsa öyledir." şeklinde konuştu.

Asbaşkan, transfer konusana değirenek, "Transferi ben yapmıyorum, önemli olan kurumun güçlü olması. Fenerbahçe'nin ekonomik gücü önemli. Biz farklıyız diğerleri gibi değil. Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. Ben değil başkası da olsa transferi yapar, herkes yapar, çünkü transferi Fenerbahçe yapıyor." ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM'E CEVAP

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, "Elalem devre arasında bir oyuncuya 20 milyon Euro verirken, biz 250 bin euroya aldığımız Necati ile şampiyon olduk." ifadelerinin hatırlatılması üzerine Yönetici Yıldırım, "Bizim yaşadıklarımızı onlar yaşasaydı, biz 4-5 tane önemli oyuncumuzu kaybettik, 3 Temmuz sürecinde yaşadıklarımız. Biz sezon başında en önemli oyuncularımızı kaybettik, onlar ilk 11'i baştan değiştirdi. Sadece 250 bin euroluk Necati'yi mi aldılar? Bu takım iki final oynadı, son maçta kaybettik, kamuoyunun takdirine. Herkes kendi işine baksın. Bu sene onların en büyük transferi Lutfi Arıboğan, onları uçurur. Zaten herkesi uçuruyor, ama fazla uçmasın." şeklinde konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN