Kaptan hazır Kanarya değil

Yeni sezon öncesi ilk sınavını Macar temsilcisi MTK Budapeşte karşısında veren Fenerbahçe, vasatı aşamadı, Alex'in frikik golü ile beraberliği kurtardı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kaleci Volkan Demirel dışında ideal kadrosunu sahaya sürdü. Performansı en çok merak edilen Dirk Kuyt, Aykut Kocaman ile özdeşleşen ve çocuğunun doğum tarihi olduğunu söylediği 11 numaralı forma ile sahaya çıktı. Kaptan Alex'in pas yağmuruna tuttuğu tecrübeli Hollandalı, sağ kanadı etkili kullanarak, ilk sınavından geçer not aldı. MTK Budapeşte'nin 24. dakikada yay üzerinden kazandığı frikiği kullanan Kanta, barajdan dönen meşin yuvarlağı yere inmeden ağlara yolladı: 0-1. Fenerbahçe, MTK'ya yanıtı serbest vuruştan verdi. Kaptan Alex, 45'te adına yakışır bir kesme ile ilk yarının ve karşılaşmanın skorunu ilan etti: 1-1.

KALECİLERE TAKILDILAR
Kocaman, ilk devre sonunda hayal kırıklığı yaratan Sow ve Stoch'un yanı sıra Mehmet Topal ile Kuyt'ı kenara alırken Selçuk, Mehmet Topuz, Caner ve Semih'i sahaya sürdü. Değişiklikler sonrası canlanan Fenerbahçe'ye, rakip file bekçileri geçit vermedi ve mücadele 1-1 sona erdi.

YENİLER 'FENER'İN IŞIĞINI YAKTI!
Fenerbahçe'nin yeni sezon öncesi verdiği ilk sınavda gözler yeni transferlerin üzerindeydi. İşte o futbolcuların performansları...
DİRK KUYT: Sağ kanatta Gökhan Gönül'le yakaladığı uyum dikkat çekti. 29. dakikada Alex'in kornerine vurduğu etkili kafa şutu kaleye doğru giderken araya Sow girdiği için ofsayt bayrağını takıldı.
MEHMET TOPAL: Emre'den boşalan 5 numarayı giydi. Orta alanda, idmanda Aykut Kocaman'ın sürekli istediği önde baskıyı oldukça iyi yaptı.
HASAN ALİ KALDIRIM:
İlk 90 dakikasında 'Ziegler'i unutturacağım' sözünü doğrular gibiydi.
SALİH UÇAN: Kocaman'ın 'Beklediğimden iyi başladı' dediği yıldız adayı, 65'te girdi, sorumluluk almaktan kaçınmadı ve iyi mücadele etti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN