"Şampiyonlar Ligi'ne kalacağımıza eminim"

  • Futbol
  • Perşembe 19.07.2012 13:56
Fenerbahçe'nin genç kalecilerinden Mert Günok, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde rakibin önemli olmadığını belirterek, "Şampiyonlar Ligi'ne kalacağımıza eminim." dedi.

Avusturya'da hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de sabah yapılan antrenmanın ardından genç kaleci, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sözlerine Fenerbahçe taraftarlarının 'Dünya Fenerbahçeliler Günü'nü kutlayarak başlayan Mert Günok, "Yoğun bir ön çalışmadan sonra Avusturya'ya geldik. İlk hazırlık maçımızı da yaptık. Şampiyonlar Ligi'ne kadar hazır olmak istiyoruz. Bu doğrultu da çok çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Mert, Şampiyonlar Ligi'ne çok önem verdiklerini dile getirerek, "Umarım burada güzel bir kamp döneminden sonra inşallah gruplara kalırız. Geçen sene de kaçırdığımız bir lig şampiyonluğu var. Bu yıl onu almak için gerçekten çok çalışıyoruz. Fenerbahçe katıldığı kupalarda liderliği, şampiyonluğu hedeflemiştir. Bizler de bu doğrultuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

MTK Budapeşte ile yapılan hazırlık maçına da değinen kaleci, "Maçta yorgunluk olması normal. Çünkü maç günü de antrenman yaptık. Sonuçta bu hazırlık maçı, son maça doğru daha iyi bir seviyeye geleceğiz." diye konuştu.

Yarın yapılacak UEFA Şampiyonlar Ligi 3. tur kura çekiminde hangi rakibi istediği sorulan Mert, Şampiyonlar Ligi'nde bir rakip tercihi olmadığını kaydederek, "Benim için rakibin kim olduğu önemli değil. Kim olursa olsun sahaya yenmek için çıkıyoruz. Yeneceğimizden ve gruplara kalacağımızdan eminim." cevabını verdi.

Yeni transferleri de değerlendiren Mert, Kuyt'tan Mehmet Topal'a kadar bütün transferlerin kendini ispatlamış futbolcular olduğunu belirterek, "Fenerbahçe'de hiçbir zaman gelen gideni hiçbir zaman aratmamıştır. Fenerbahçe büyük bir kulüp. Hiçbir zaman isimler kalmıyor. Herkes Fenerbahçe'nin menfaati için çalışıyor. Bizim burada üzerimize düşen, yeni gelen arkadaşlarımızı en iyi şeklide aramıza alıp onlarla uyum içinde çalışmaktır." şeklinde sözlerini tamamladı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN