"Türkiye'nin en iyi stoperi..."

Beşiktaşlı futbolcu Tomas Sivok, ''Beşiktaş'ta kendimi evimde hissediyorum'' dedi.

Siyah-beyazlı futbolcu, takımının kamp yaptığı Seefeld Falkensteiner Otelinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Beşiktaş ile 3 yıllık yeni bir sözleşme imzaladığını hatırlatan Çek futbolcu, sözleşme sürecinin inişli çıkışlı ve uzun bir zaman aldığını belirterek, ''Gerçekten uzun bir süreç sonunda imza atıldı. Neredeyse Beşiktaş ile ilişkim sona erdi diye düşünüyordum. Başka teklifler de vardı. Beşiktaş benim ikinci evim. Kendimi burada evimde hissediyorum'' dedi.

Sivok uzun süredir siyah-beyazlı formayı giydiği için takım arkadaşlarıyla ortak dilleri olduğunu ifade ederek, ''Beşiktaş zor bir süreçten geçiyor. Buna rağmen çok genç, yeni oyunculardan kurulu bir ekip var. Biz tecrübelilerle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız'' diye konuştu.

-''Egemen ciddi bir kayıp''-

Yeni sezon öncesi takım arkadaşı Egemen'in Fenerbahçe'ye transfer olmasının kendileri için ciddi bir kayıp olduğunu vurgulayan tecrübeli futbolcu, ''Egemen'in ciddi bir kayıp olduğunu kabul etmek lazım. Türkiye ligindeki en iyi stoper, çok kaliteli bir oyuncuyu kaybettik. Fakat onun gitmesi savunmada açık vereceğimiz anlamına gelmiyor. Ersan, İbrahim Toraman ve Atınç var, kiralık olan arkadaşlar var. Stoper mevkiinde ciddi bir açığımız olmayacak. Savunmayı sadece savunma oyuncuları yapmaz, tüm takım yapar'' şeklinde konuştu.

Tomas Sivok bu sezon tam anlamıyla takım oyunu oynamaları halinde ciddi açıklar vermeyeceklerini belirterek, takımı oluşturanların yıldızlar değil, aksine tüm oyuncular olduğuna dikkati çekti.

Bazen oyunu farklılaştıracak daha kaliteli daha teknik oyunculara ihtiyaç olduğunu söyleyen Sivok, Beşiktaş'a geldiği sezon takımda çok yıldız futbolcu olmamasına rağmen hem kupayı hem lig şampiyonluğunu kazandıklarını hatırlattı.

Geçen yılki başarısızlığın nedeninin takım oyunu oynamamak olduğunu yineleyen Çek futbolcu UEFA kupasında da takım oyunu gösterememekten dolayı başarılı olamadıklarını ifade etti. Tomas Sivok bu sezon mevcut oyuncularla takım oyunu oynamayı başarmaları halinde her tür başarının geleceğini kaydetti.

Tecrübeli oyuncu futbolu sağlığı elverdiği müddetçe oynamak istediğini vurgulayarak, ''Öncelikli hedefim sözleşme sonunda, Beşiktaş benden memnun kalırsa ve oynamaya devam etmemi isterse oynarım'' dedi.

Sivok yeni sezon öncesi maddi imkansızlıklardan dolayı takımdan ayrılan arkadaşları hakkında yorum yapması istendiğinde, ''Bu sorunun sorulması gerekenler yönetim ya da teknik ekiptir, ben cevap veremem'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Samet Aybaba'nın daha önce takımda kaptanlık yaptığını bildiğini ifade eden Sivok, ''Kampa yeni katıldı. Kendisiyle henüz tam konuşamadık. Birlikte oturup konuşacağız. Kendisinin hedeflerini ve beklentilerini alacağım'' şeklinde konuştu.
Öte yandan Beşiktaş yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde bugün çalışmalarını fizik ve taktiksel olarak sürdürdü.

Almeida ve Sivok'un koşu çalışması yaptığı antrenmanda, diğer futbolcular kurulan 14 farklı istasyonda güç çalışması yaptı. İdman sonuna doğru dar alanda çift kale taktik çalışması yapan siyah-beyazlı futbolcuların neşeli oldukları görüldü.

Yeşil, pembe ve mavi renkli üç farklı takım halinde taktik çalışan Beşiktaşlı futbolcuların özellikle kanatları kullanmaları dikkati çekti.
Beşiktaş yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde ikinci hazırlık maçında yarın İngiltere'nin Manchester City takımıyla Innsbruck'ta, TSİ 19.30'da karşılaşacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN