"Yattara'nın saçmalıkları"

Trabzonspor Kulübü'nden eski futbolcu İbrahima Yattara ile ilgili yapılan açıklamada, ''Geçmişini bu şekilde unutup, her zaman kazandığı kapıya fütursuzca laf söyleyebilen bu zihniyetin neden Trabzonspor'dan uzaklaştığı da herhalde bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır'' denildi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Yattara'nın medya aracılığıyla kulüp başkanı Sadri Şener, asbaşkan Nevzat Şakar ve teknik direktör Şenol Güneş'e yönelik ''gerçek dışı beyanlar ve haddini aşan'' eleştirilerde bulunduğu belirtildi.

Açıklamalarıyla Yattara'nın gerçek kimliğini gösterdiği ifade edilerek, ''Trabzonspor'u tanıyanlar çok iyi bilmektedir ki Yattara, Belçika'dan transfer olduktan sonra gerek maddi gerekse de manevi anlamda büyük bir değer kazanmış ve bu tamamen kulübümüzün kendisine sunmuş olduğu olanaklarla olmuştur. Geçmişini bu şekilde unutup, her zaman kazandığı kapıya fütursuzca laf söyleyebilen bu zihniyetin neden Trabzonspor'dan uzaklaştığı da herhalde bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır'' denildi.

Yattara'nın etrafa saldırmak yerine son dönemde kazandığı rakamları ne kadar hak edip etmediğinin kendisine sorulması gerektiği vurgulanan açıklama, şöyle devam etti:

''Türkiye'yi dünya üçüncüsü yapan ve gerek sporculuk gerekse de teknik adamlık kariyeri boyunca sayısız kupa kazanan teknik direktörümüz Şenol Güneş'e futbol anlamında söz söyleme cesareti göstermesi de Yattara'nın nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu göstermektedir. Son olarak ayrıldığı kulüp ve ülkeyle ilgili de benzer değerlendirmelerde bulunması Yattara'nın öz eleştiri kavramına lügatinde yer vermediğinin en çarpıcı ispatıdır. Çok açık görülmektedir ki kendi deyimiyle bu ülkede de mevkisinde üçüncü oyuncu konumuna düşen Yattara'nın artık başkalarına suç bulacağına biraz da kendisini sorgulamasının zamanı gelmiş, hatta geçmektedir. Dileriz ki Yattara, aynı tutarsız yaklaşımını yeni sözleşme imzaladığı kulübüne karşı göstermez ve ağzından çok futboluyla konuşma yolunu tercih eder.''

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN