Yokluğu ben de çok iyi bilirim

Portekizli yıldız, "Ben A takımla sözleşme yaptım, A2'yle idmana çıkmam Başkan Orman'la görüşeceğim, ücretimde indirime gitmeye hazırım" dedi

Beşiktaş'ta akıbeti merak edilen Ricardo Quaresma'da dün önemli bir gelişme yaşandı. Takımın yurt dışı kampı devam ederken dün İstanbul'a gelen Portekizli yıldız havalanında gazetecilere konuştu. Quaresma, "Geçen yıl 2-3 günde bir maç oynadığımız için sıkıntılar oldu. Buna rağmen Avrupa'da başarılıydık. İkinci yarı teknik direktör sorunları yaşadık. A2'de oynamam sözkonusu olamaz. Sözleşmem bitene kadar A takımda oynamak istiyorum. Başkan Fikret Orman ile görüşeceğim. Beşiktaş'ta devam etmek istiyorum çünkü Türkiye'de mutluyum. Taraftara borcumu ödemek istiyorum. Ekonomik sorunlar nedeniyle yapmam gereken ne varsa yaparım. Çünkü yokluğun ne olduğunu ben de çok iyi bilirim" dedi.

İSTANBUL GÜNLERİ BAŞLADI
Havaalanından sonra tesislere geçen Quresma; Alves, Simao, Ernst vc Holosko ile birlikte Nevzat Demir Tesisleri'nde idman yaptı. Kasımpaşa ile anlaşan Ernst'in durumu henüz netlik kazanmazken, Samet Aybaba, "Bu oyuncuların yapacakları antrenman programını biz hazırladık. Kendileriyle ilgili raporu antrenörlerimiz bize iletecek" dedi.

HOLOSKO'YA DA KAMP YASAK
Yıllık ücretinde indirime gitmesi konusunda Beşiktaş futbol komitesi ile anlaşan ve takımda kalacağı açıklanan Holosko, sürpriz bir şekilde İstanbul'da bırakıldı. Slovak futbolcu, İstanbul'da bulunan Quaresma, Simao ve Alves ile birlikte Nevzat Demir Tesisleri'nde antrenmana çıktı. Holosko'nun, Teknik Direktör Samet Aybaba'nın takımda düşünmemesi nedeniyle gönderilecek oyuncular arasına katıldığı ve önümüzdeki günlerde durumunun netleşeceği kaydedildi.

SAMET AYBABA NE DİYECEK?
Quaresma'nın ücretinde indirime gidebileceğini açıklamasının ardından gözler teknik direktör Samet Aybaba'ya çevrildi. Aybaba ısrarla Quaresma ile çalışmayacağını söylüyordu.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN