Geçen yıl general fazlaydı

Beşiktaş'la yeniden anlaşan Sivok, geçen seneki başarısızlığı takım olamamaya bağladı: "Bir takım 1-2 generali kaldırır, fazlasını değil. Bu sene generaller azaldı"

Beşiktaşlı futbolcu Tomas Sivok, "Beşiktaş'ta kendimi evimde hissediyorum'' dedi. Takımın kamp yaptığı Seefeld Falkensteiner Oteli'nde basına konuşan Sivok, "Sözleşme sürecim gerçekten uzun oldu. Neredeyse Beşiktaş ile ilişkim sona erdi diye düşünüyordum. Başka teklifler de vardı. Ama sonuçta anlaştık. Beşiktaş benim ikinci evim. Kendimi burada evimde hissediyorum'' dedi. Sivok uzun süredir siyah-beyazlı formayı giydiği için takım arkadaşlarıyla ortak dilleri olduğunu ifade ederek yeni dönem için de, "Beşiktaş zor bir süreçten geçiyor. Buna rağmen çok genç, yeni oyunculardan kurulu bir ekip var. Biz tecrübelilerle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağız'' diye konuştu.

TAKIMDA İŞÇİLER VE ERLER VARDIR
Sivok, Beşiktaş'ın geçen seneki inişli çıkışlı grafiği için de ilginç değerlendirmeler yaptı: "Bir takımda işçiler ya da erler vardır. Zaman zaman yıldızlar generaller olur. Geçen sene takımda çok general vardı. Çifte kupa kazandığımızda takımda az general çok işçi, er, savaşçı vardı. Bir takım 1-2 tane generali kaldırabilir ancak çok fazla general veya yıldız başarıya eşit değildir. Beşiktaş'ta yeniden yapılanma süreci var. Çek Cumhuriyeti'nde bunu yaptık. 2-3 yılda iyi bir seviyeye geldik. Beşiktaş'tan 1-2 yıl büyük başarı beklenmemeli. Baskı kurulursa gençler kaldıramaz."

HAK ETTİĞİMİ İSTEDİM, O KADAR
Beşiktaş'ta teknik ekibin vazgeçmek istemediği Sivok, yönetimle arasındaki pazarlıklarla ilgili olarak ise şunları anlattı:
"Beşiktaş'ta bana 2 milyon Euro alırken 3 milyon teklif edilse kabul ederdim. Ayrıca 3 milyon alıyor olsam 'Fedakarlık yap, 2 milyon Euro al' deseler onu da kabul ederdim. Ancak eski yönetim 1.2 milyon teklif etmişti. Yeni yönetim 600 bin euro teklifle başladı. Ancak bu pazarlık sürecinin ardından 1.2 milyon+100 bin Euro'ya anlaştık. Hakettiğimi istedim, fazlasını değil. Başka teklifler de vardı ama eşim ve ben İstanbul'da Beşiktaş'ta kalmak istedik."

EGEMEN EN İYİSİ AMA YERİ DOLAR
Sivok, takımdan ayrılan arkadaşı Egemen'e ise övgüler yağdırdı:
"Bana göre Türkiye Ligi'ndeki en iyi stoper. Ama bu, yerinin dolmayacağı anlamı taşımıyor. Sakatlıktan önce Türkiye'nin en iyi stoperlerinden olan Ersan, kaptan İbrahim Toraman, tecrübe kazanıp gelen Sezer, A2'den Atınç var. Egemen'in yeri dolar ama defansı savunma oyuncuları yapmaz, takım yapar. Orta saha ve forvet, herkes yapar. Geçen sene bireysel davranan oyuncular vardı. Takım olamadığımız için devamını getiremedik."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN