F.Bahçe'den Öztürk'e 'tarla' cevabı

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Deniz Tolga Aytöre, ''Futbolda şike'' davası süreciyle ilgili açıklamalar yaptı.
Kulübün internet sitesinin kendisine yönelttiği 3 soruya yanıt veren Aytöre, yargı sürecini etkilemeye yönelik açıklamaların suç teşkil ettiğini kaydetti.

Aytöre, ''Bir kulüp yöneticisinin tarlalar ve hasat mevsimi gibi 'sözde şike dosyasını' çağrıştıran sözleri için düşünceleriniz nedir?'' şeklindeki soruya verdiği yanıtta, ''Saman, saban, tarla, hasat gibi kelimelerin Anadolu'da neyi çağrıştırdığı açıktır. Bu nedenle bu açıklamayı muhatap almamız ne yazık ki mümkün değildir. Bizim muhatabımız olsa olsa hasat zamanında kasasındaki 1.000.000 dolarlık açığı nereye harcadığını açıklayamayan çiftçinin kendisi olabilir'' ifadelerini kullandı.

Bir hukukçu olarak devam eden bir yargılama süreci hakkında yorum ya da değerlendirme yapmanın doğru olmadığını düşündüğünü aktaran Aytöre, ''Kanaatimce yargılayanlara ve yargılananlara gösterilecek saygının aynı oranlarda olması hukuki bir gerekliliktir. Kesinleşmemiş yargı kararları üzerine yorum ve değerlendirme yapanlar, ya toplumu kaos ve kargaşa ortamına sürüklemek ya da devam eden yargı sürecini etkileme çabası içindedirler ki bu tasarrufların her ikisi de suçtur'' diye konuştu.

Fenerbahçeli yönetici, ''Yayla-Stat'' tespiti yönündeki değerlendirmeniz nedir?'' biçimindeki soruya da şu yanıtı verdi:

''Sizlerden öncelikli talebim, bizleri bu sığ ve seviyesiz tartışmaların içine çekmemenizdir. Stat konusu herkesin malumudur. Umarım bu tespitleri yapanların statları Fenerbahçelilerin kendi emek ve alın terleri ile inşa ettikleri Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan daha şehre yakın ve daha merkezi bir yerdedir.''

Bugün bir gazetede, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Yıldırım'a cevaben bazı ifadeler kullandığı haberi yer almıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN