"Transferim Beşiktaş'a bağlı"

Beşiktaş'ın gündemindeki Fransız savunma oyuncusu Julien Escudé, transferinin siyah beyazlıların teklifine bağlı olduğunu söyledi.

Radyospor'a konuşan Escudé, "Beşiktaş'la temaslarımız devam ediyor. Yapılan konuşmada fikrimizi, beklentilerimizi söyledik. Buna karşılık Beşiktaş'tan onların teklifleriyle ilgili haber bekliyoruz. İlk etap görüşmede fikrimizi söyledik. Bundan sonra Beşiktaş'ın atacağı adımı beklemek zorundayız" dedi.

ŞU ANDA KESİN BİR ANLAŞMA YOK, BOLOGNA DA TALİP
Sevilla'yla bir yıl daha sözleşmesi olan 32 yaşındaki merkez savunma oyuncusu, "Beşiktaş'la temsilcimin temasları devam ediyor, fakat imzaladığımız kesin bir anlaşma yok. Menajerim Beşiktaş'la temaslarını sürdürüyor. Şu anda transfer görüşmeleri yoğun biçimde devam ediyor; ancak sadece Beşiktaş'la değil diğer kulüplerle de görüşmeler devam ediyor. Bologna da bir opsiyon. Fakat tüm kulüplerin ismini açılmayamam. Bu transfer zamana bağlı bir süreç, transfer dönemi devam ediyor. Ama Beşiktaş'tan gelen öneri ilginç. Bunu söylemeliyim. Biz de bu öneriye karşı kendi beklentimizi söyledik. Şimdi Beşiktaş'tan gelecek ikinci teklifi bekliyoruz " diye konuştu.

BUGÜN İTİBARİYLE TRANSFER BANA BAĞLI DEĞİL, BEŞİKTAŞ'IN TEKLİFİNE BAĞLI
Julien Escudé, "Beşiktaş'ın büyük bir potansiyeli, çok çoşkulu bir taraftar grubu olduğunu biliyorum. Bunlara saygı duyuyorum. Ancak transferimle ilgili bir takvim veremem. Ne zaman kesin sonuç alınır bilmiyorum. Transfer Ağustos ayının sonuna kadar açık. Şu anda gelen teklifleri değerlendiriyorum. Beşiktaş'ın teklifinin ortaya çıkması gerekir. Bugün itibariyle transfer bana bağlı değil, Beşiktaş'ın vereceği teklife bağlı" dedi.

BEŞİKTAŞ BÜYÜK BİR KULÜP, ÜST DÜZEY BİR YARIŞMA ORTAMI, ÖNERİYE BU AÇIDAN DA BAKIYORUM
Fransız futbolcu, "Türk futbolu ilgimi çekiyor. Beşiktaş büyük bir kulüp. Sevilla'daki dönemimin ardından yine üst düzey bir yarışma grubunun içerisinde yer almak büyük bir kulüpte yer almak istiyorum. Beşiktaş'ın teklifini bu açıdan değerlendiriyorum" dedi.

FENERBAHÇE'YE KARŞI OYNADI
Beşiktaş'la ilgili olarak Eduard Cisse'den bilgi geldiğini belirten Julien Escudé, "Beşiktaş'ın eski futbolcusu Eduard Cisse'yle menajerim Bruno Santin konuştu. Cisse, Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşadığını ve memnun ayrıldığını söyledi. Beşiktaş'la ilgili olumlu bilgiler verdi. Ben Sevilla'da Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe'ye karşı oynadım. Önemli izlenimlerim oldu. Cisse, Beşiktaş'ta 2 sezon oynadı, gördüklerini aktardı" şeklinde konuştu.

BEDAVA GELEBİLİR
Sevilla Kulübü, Escudé'nin kalan sözleşmesindeki alacaklarından vazgeçmesi durumunda bonservis fesih bedeli istemiyor. Yani, Beşiktaş, Sevilla'dan Escudé'yi bedelsiz alabilir. Bugün ya da yarın Beşiktaş'ın Escudé'yle ilgili yeni bir adım atması bekleniyor.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN