Arda Turan dönüyor mu?

  • Futbol
  • Cumartesi 21.07.2012 16:27
Sarı-Kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal, uzun süredir tartışılan "Arda Turan Galatasaray'a dönüyor" iddiasına açıklık getirdi ve milli futbolcunun İspanya'da mutlu olduğuna vurgu yaptı.

Kulübü satışa çıkartmış değil
Aysal, "Arda Turan İspanya'ya daha yeni gitti. La Liga'da başarılı bir sezon geçirdi ve Avrupa'da kupa kaldırma sevincini yaşadı. Atletico Madrid Kulübü ile uzun süreli bir sözleşmeye sahip. İspanyollar Arda Turan'dan gayet memnun. Kendisinin de orada oynamaktan mutlu olduğunu biliyorum. Kulübü kendisini satışa çıkartmadan devreye girilmez" diye konuştu.

12 milyon Euro'ya La Liga'ya gitti
Aysal Bugün'den Ahmet Konanç'a yaptığı açıklamayı şöyle sona erdirdi: "Bunun dışında herhangi bir bilgiye sahip değilim. Bu yönde bir gelişme bana gelmedi. Yine ifade etmek gerekirse Arda kulübünden kulübü de ondan memnun."
Teknik direktör Fatih Terim'e yakın arkadaşı Selçuk İnan aracılığıyla mesaj gönderdiği ileri sürülen Arda için Atletico ile 12 milyon euroya anlaşılmıştı. Galatasaray'ın İspanyollar'dan halen 7.5 milyon euro alacağı bulunduğu belirtiliyor.
Menajeri Ahmet Bulut daha önce "Türkiye'ye dönme ihtimali sıfır" derken sözleşmede "belli bir ücret karşılığı istediği takıma gider" maddesi olduğunu da belirmişti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN