Q7 Deportivo'yu beğenmedi

Beşiktaş ile yollarını ayırmaya hazırlanan Ricardo Quaresma, bir yandan kendine kulüp bakarken, diğer yandan da ortaya çıkan tablo canını sıktı.

İspanyol kulübü Deportivo la Coruna'nın önerdiği rakam, Portekizli yıldızı çılgına çevirdi. Deportivo'nun Q7'ye 1 milyon 150 bin avro garanti para ve üç yıllık anlaşma teklifinde bulunduğu, bundan dolayı Q7'nin rotayı yeniden Türkiye'ye döndürdüğü öğrenildi.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Deportivo Kulübü'nden edinilen bilgiye göre, hafta başı İspanyol yöneticilerle masaya oturan Menajer Jorge Mendes, Coruna'nın teklifini Quaresma'ya iletti. Siyah-beyazlı oyuncu, bu teklifi az bularak Beşiktaş'ın indirimler dahil 2 milyon avro önerdiğini hatırlatarak, İspanyollara 'Ret' yanıtı verdi. Quaresma'nın, İspanya'dan gelen bu haber üzerine Beşiktaş'ın indirim teklifini kabul edeceği ve önümüzdeki sezon da siyah-beyazlı formayı giyeceği belirtiliyor.

Deportivolu yöneticiler, Quaresma'ya verdikleri 1 milyon 150 bin euro paranın tavan olduğunu hatırlatarak, bu futbolcunun vergiler dahil kendilerine 1 milyon 750 bin avroya mal olacağını ifade ettiler. İspanya'da bu yıl yürürlüğe giren yeni vergi kanununa göre, La Liga'da 500 bin avronun üzerinde kazanan futbolculardan yüzde 52 vergi alınıyor.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN