Galatasaray itirafı!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman İnönü ile Arena'yı kıyasladı: "Localardan yıllık kombine gelirimiz 3 milyon 500 bin Euro. Galatasaray ise 18 milyon Dolar kazanç elde ediyor. Bu şartlarda rekabet etmek çok zor."

Başkan Orman, yeni sezonda İnönü Stadı'nda bir yıl daha kalınması konusunda şöyle konuştu: "Yeni sezonda İnönü Stadı'nda oynayacağız. Planlamamız böyle değildi ancak belki hayırlısı budur. Her şeyde bir hayır vardır. Yeni stat inşaatının ne zaman başlanacağı ve bu konuyla alakalı çalışmalarımızla ilgili detay vermek istemiyorum. Her şey netleştikten sonra durumu camiamızla paylaşacağız. Yeni bir stada ihtiyacımız var. Bizim localarımızdan bir yıllık kombine satış gelirimiz 3 milyon 500 bin Euro. Galatasaray ise 18 milyon Dolar kazanç elde ediyor. Bu şartlarda rekabet etmek çok zor."

'Kimsenin hakkını yedirmeyiz'
Başkan Orman, Beşiktaş'ın artık her kuruşunun çok dikkatli harcandığını ve bu konuyla ilgili planlarının sürdüğünü söyledi. "Biz Beşiktaş'ın parasını sokağa atmamak için ince eleyip sık dokuyoruz. Çünkü o parada bir çok insanın hakkı var. Mesela bugün kamp yaptığımız bölgeye taraftarlar gelmişti. Buraya 7-8 saatlik mesafede olan şehirlerden insanlar arabalarıyla Beşiktaş'ı görmeye gelmişler. Bu insanların cebinden çıkan Beşiktaş için harcadıkları her kuruş işte bu dikkatle harcadığımız paradır. Biz cebindeki parayla maça gelen, forma alıp kulübüne destek olan taraftarımızın parasının her kuruşuna dikkat ediyoruz. Bu parada çok hak var. Biz kimsenin hakkının yenmesine razı olmayız."

'Yüksek maliyet olmayacak'
Beşiktaş'ın transfer politikasının bir sonraki sezon bambaşka olacağını belirten Siyah-Beyazlı takımın Başkanı Orman şöyle konuştu: "Bu sezon öncesi yaptığımız transferler çok sistemli bir şekilde gerçekleşmedi. Bu sezondan sonra alacağımız her oyuncuyu birçok kez izletip, onlarla ilgili raporlar çıkartıp, öyle transfer yapacağız. Yaptığımız her transferin neden yapıldığını veya almadığımız oyuncuların niye alınmadığını raporlar halinde düzenleyeceğiz. Bir sonraki sezondan itibaren bu çalışmalarımız başlayacak. En kısa sürede futbolcu araştırma komitemizi geniş bir şekilde kuracağız ve onlar da bu araştırmaları yapacak. Biz artık yüksek maliyetlere oyuncu transfer eden bir kulüp değil, altyapısından yetiştirdiği oyuncularla başarıya koşan ve çok dikkatli tercihlerle transfer yapan bir kulüp haline geleceğiz."

Real - Barcelona örneği
Başkan Orman son olarak İspanya'daki Real Madrid, Barcelona rekabetini örnek verdi ve Beşiktaş'ın Barcelona gibi olacağını söyledi. "İspanya'da Real Madrid Kral'ın takımıydı. İstediği oyuncuyu alıp, zorluk yaşamadan başarıya ulaşıyordu. Barcelona Real Madrid ile rekabet etmenin büyük tranferler yapıp, pahalı takımlar kurarak olmayacağını gördü. Sonunda altyapılarına yani kendi özlerine döndüler. Ortaya çıkan sonuç Barcelona'nın doğru yaptığı gösterdi. Hatta futbolcu yetiştirmenin dışında teknik son dönemde teknik adam yetiştirmeye başladılar. Çok iyi bir sistem oluşturdular. Biz Barcelona'nın sistemini örnek alacağız. Beşiktaş'ın yapısı Barcelona'nın sistemini oturtulacağı bir yapıdır."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN