Mancini'den Kolo Toure müjdesi

Bursaspor'un bir süredir transfer etmek için çalıştığı Kolo Toure ile ilgili Manchester City teknik patronu Roberto Mancini açıklamalarda bulundu. Roberto Mancini, Toure'nin takımdan gidebileceğini belirtti.

İngiliz The Sun Gazetesi'ni açıklama yapan başarılı teknik adam, Kolo Toure'nin istiyorsa takımdan ayrılmakta serbest olduğunu ifade ederken, Bursaspor'la görüşmelerin sürdüğü haberlerini teyit etti.
Geçen sezon Manchester City'e 44 yıl aradan sonra şampiyonluk sevinci yaşatan İtalyan çalıştırıcı; "Kolo'nun Bursaspor'a gitmek isteyip istemediğine kadar vermesi gerekiyor." diye konuştu.

Bursaspor'un ekonomik durumuna ilişkin endişeleri olduğunu da öne süren Mancini, "Kolo Bursaspor'a gitmek istese bile, Bursaspor onun maliyetini karşılayabilecek mi?" şeklinde konuştu.

Arsene Wenger'in dünya futboluna kazandırdığı isimlerden birisi olan Kolo Toure, 2009 yılında 19 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Manchester City'e transfer olmuştu. Fildişili yıldız, geçtiğimiz sezon kanında yasaklı maddeye rastlandığı için 6 ay futboldan men cezası almış daha sonrada Mancini'nin gözünden düşmüştü.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN