"Quaresma'dan indirim istedik..."

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Beşiktaş'ta Kulüp Başkanı Fikret Orman, siyah - beyazlı takımı takip eden gazetecilerle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Yeni sezon hazırlıklarını yerinde incelemek ve hazırlık maçlarını takip etmek için Avusturya'da bulunan Fikret Orman, takımı takip eden gazetecilere iftar yemeği verdi. Yemeğe Başkan Fikret Orman, yöneticiler Tamer Kıran, Seyit Ateş, Ahmet Kavalcı ve gazeteciler katıldı.

Takımın kamp yaptığı otelde gerçekleşen yemekten sonra Başkan Fikret Orman, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerle sohbetinde konuşan Orman, 'Feda' sloganı ile yola çıkılan futbolcuların sözleşmelerindeki alacakları paraların düşürülmesi çalışmalarını anlattı. Başkan Orman, Portekizli oyuncu Quaresma'nın, teklif ettikleri rakamı reddettiğini söyledi.

"QUARESMA İNDİRİM İSTEMEDİ"

Başkan Fikret Orman, "Quaresma'yla şimdi değil, daha Samet hocamızla anlaşmadan menejeri vasıtası ile görüşme yaptık." diyerek, şunları söyledi:

"Yıllık maaşı 5 milyon euro kadar yapıyor. Biz bunu kendisine ödememizin zor olduğunu ilettik. Yıllık 2 milyon euro'ya indiği takdirde sözleşmesini 2 yıl daha uzatabileceğimizi belirttik. Kendisi de menajeri aracılığı ile 'ben bu paralara oynamam', diye haber yolladı. Görüşmeler tıkandı.

Ben de bu kulüpte herkese eşit davranmak zorundayım. Burada asgari ücretle çalışan, maaşlarında problem yaşayan bir sürü işçimiz var. O nu işçilerimden farklı görmüyorum. O yüzden Quaresma için yapabileceğimiz bir şey kalmadı. Daha sonra Samet hoca ile konuştuk. Zaten kendisi de kadroda düşünmüyor."

"OYUNCU TERCİHLERİMİZ RAKİPLERİMİZDEN FARKLI OLACAK"

Başkan Fikret Orman, artık yeni bir sistemin içine girdiklerini ve bundan böyle rakiplerinden daha farklı bir transfer politikası izleyeceklerini de belirterek, konuşmalarını şöyle sürdürdü:

"Ezeli rakiplerimiz daha çok hazır oyuncular alıyor. Biz bunu artık yapmamaya çalışacağız. Bizim kulübümüz yapı itibari ile takımda genç oyuncuların olmasına destek veriyor. Bu senede yeni bir sistem oluşturmaya gidiyoruz.

Real Madrid gibi değil, Barcelona gibi alt yapıdan gelecek hoca ve oyuncuları kullanacağız. Samet hoca da Beşiktaş'ın evladıdır. Bundan sonra kendimiz futbolcuları bulup, uzun vadede yıldız oyuncu yetiştireceğiz. Bunu Barcelona'da görüyoruz. Bundan böyle rakiplerimizin gittiği yoldan değil, daha farklı yollardan önlerine geçeceğiz."

"EGEMEN AÇIK KONUŞTU"

Başkan Fikret Orman, Egemen Korkmaz'ın Beşiktaş'tan ayrılış durumuna da açıklık getirdi. Başkan Orman, Egemen'in kendileriyle konuşurken aşırı profesyonel davrandığını belirterek, "Egemen bize geldi ve 'beni para konusunda yabancı oyuncu gibi düşünün. Ben yabancıyım. İndirim yapamam' dedi. Görüşmeler de o an tıkandı. Durum bu şekilde gerçekleşti." dedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN