Felipe Melo transferinde son pürüz!

Transfer döneminde kadrosuna birbirinden önemli isimler ile takviye eden Galatasaray, bu hafta içerisinde Felipe Melo'nun transferine de nokta koymak istiyor.

Melo ile her konuda anlaşmaya varan ve Şükrü Hanedan - Cenk Ergün ikilisi vasıtasıyla Juventus ile görüşmelerini sürdüren sarı-kırmızılı yönetim, Brezilyalı futbolcunun transferinde sona yaklaştı.

Sporx'in haberine göre; Juventus ile ilk etapta Melo'yu 1 yıl daha kiralamak için masaya oturan ancak Torino temsilcisinden 'ret' cevabı alan Galatasaray, bir süre sonra yeni bir teklifi masanın üzerine koyarak transferde ne denli istekli olduğunu gösterdi.

Melo'nun Rusya'dan gelen teklifleri geri çevirerek Galatasaray'dan oynamak istediğini ve bonservis konusunda kolaylık yapılması gerektiğini Juventus Yönetimi'ne iletmesinin ardından hız kazanan transfer görüşmelerinde Galatasaray, masasının üstüne 6.5 milyon euroluk bir teklif koydu.

MENAJERİN ÜCRETİNE İNDİRİM GELDİ!

Juventus'u 6.5 milyon euroluk bonservis bedeli karşılığında ikna etmek üzere olan Galatasaray, Brezilyalı futbolcunun menajerinin 3 yıl için talep ettiği 2.5 milyon euroluk rakamı da 1.5 milyon euro seviyesine düşürmeyi başardı.

Galatasaray'a transferi için artık gün sayan Melo'yu Amerika'da yapılan kamp kadrosuna da almayan Juventus Teknik Direktörü Conte de yaptığı açıklamada Brezilyalı futbolcudan kesin olarak vazgeçtiklerinin sinyalini verdi. Takıma yapılan takviyelerin ardından bazı oyuncular ile yolların ayrılmak zorunda olduğunu belirten Conte, "Melo ve Krasic de bu isimlerden bazıları" ifadelerini kullandı.

En geç bu hafta içerisinde Melo'nun transferini resmi olarak duyurmayı planlayan Galatasaray, Brezilyalı futbolcunun transferinin ardından Gökhan Töre'yi kadrosuna katabilirse transfer dönemini noktalamayı planlıyor.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst de yaptığı açıklamada, Melo'nun hedef transfer olduğunu ve bu hamleden sonra transfere nokta koyabileceklerinin sinyalini verdi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN