''Hiçbir rakipten çekinmiyoruz''

  • AA
  • Futbol
  • Pazartesi 23.07.2012 13:40
Azerbaycan'ın Ravan Bakü takımıyla hazırlık maçı yapan kırmızı - siyahlı takım, sahadan 4-0'lık bir galibiyetle ayrıldı. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal da, hiçbir rakibi küçümseme ya da büyütme gibi yaklaşımlarının olmadığını, sadece oynadıkları maçları kazanmak istediklerini söyledi.

Perşembe günü St. Johnstone ile oynayacakları rövanş maçı hazırlıklarına devam eden Eskişehirspor, ilk maçta forma şansı bulamayan oyuncuları denemek amacıyla Azerbaycan takımlarından Ravan Bakü ile hazırlık maçı yaptı.

Anadolu Üniversitesi BESYO Sahası'nda oynanan maçta Eskişehirspor, Burhan, Tello, Erkan ve Mehmet Güven'in golleriyle maçı 4-0 kazandı. Yeni transferlerin ve genç oyuncuların takıma adapte olmaları için oynanan hazırlık maçında Teknik Direktör Ersun Yanal, oyuncuların performanslarını teknik ekiple birlikte değerlendirdi.

Maçı izleyen Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ise, oynadıkları rakipleri küçümsemediklerini ve sahaya sadece kazanmak için çıkacaklarını söyledi. Ünal, şöyle konuştu:

"Rakibi küçümsemek, hele İskoç takımını bunlar doğru işler değil. Netice itibariyle de işte Marsilya, kimseyide çok büyütmeye gerek yok. Marsilya takımı da Eskişehirspor takımı da, mutlaka kazanma adına mücadele verecek. Ama en ufak korkumuzun olmadığını herkes bilsin. Öyle Marsilya falan hiçte düşünmüyoruz rakip küçük büyük her maç önemli her rakip güçlü."

Eskişehirspor'un her takımı yenebilecek güçte olduğunu vurgulayan Ünal, futbolcularına sonuna kadar güvendiğini ifade etti.

St. Johnstone karşısında alınan 2-0'lık galibiyetin Eskişehirspor'a büyük bir avantaj sağladığını söyleyen Ünal, "Eskişehirspor takımının orta saha oyuncularının tamamı ön libero gibi gol şansı olan oyuncular. Topla iyi oynayan oyuncular. Hızlı oyuncular. Onun içindir ki bize çok açılan takımların sonunun pek hayır olmadığını düşünüyorum. O anlamda inşallah oradan tur atlayıp geleceğiz." ifadelerini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN