Kayseri Avusturya'da kampta

Kampın üçüncü gününde ilk kez güneşli bir havada antrenmana çıkan sarı-kırmızılılar, teknik direktör Şota Arveladze nezaretinde topla kondisyon artırıcı çalışma ve dar alanda pas çalışması yaptı. Neşe içerisinde geçen antrenmanda Bobo, Clayton, Ömer Bayram, Murat Bildirici, kaleci Ertuğrul gayretleriyle göz doldurdu.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan takım kaptanı Eren Güngör, kampın güzel bir ortamda geçtiğini söyledi. Havanın aşırı sıcak olmamasının kendileri için iyi olduğunu ifade eden Güngör, şöyle devam etti:

''Antrenmanlarımız yoğun bir şekilde geçiyor. Kondisyon ağırlıklı çalışıyoruz. Güzel bir arkadaşlık ortamı var. Takımdaki arkadaşlarımız birbirine uyum sağladı. Sadece hazırlık maçı eksiğimiz var. Hazırlık maçlarıyla birbirimizi daha iyi tanıyacağız. Şu an her şey yolunda, kazasız, belasız, sakatlık olmadan kampımız sürüyor. İnşallah böyle devam eder. Çok güzel bir ortamdayız.''
Eren Güngör, ağırlıklı olarak pasa dayalı çalışma yaptıklarına dikkati çekerek, ''Bu sezon daha iyi pas yapma şansımız olacak. Çünkü, Cleyton gibi çok iyi işler yapacak bir oyuncumuz var, Bobo gibi, Emir gibi iyi golcülerimiz var. Bu yıl daha çok gol pozisyonuna giren ve değerlendiren bir takım olacağımızı düşünüyorum. Keyifli maçlar izleteceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Genç oyunculardan Okan Yokuşlu da kampın iyi geçtiğini, yoğun bir antrenman programı uyguladıklarını kaydetti.

Takım içerisinde arkadaşlığın her zaman olduğu gibi iyi olduğunu vurgulayan Yokuşlu, ''Kamp ortamı, çalışmak için çok elverişli. Her şey iyi gidiyor. Bu yıl daha iyi olacağım, elimden geleni yapacağım. Sahada beni daha istekli görecekler. Milli takımın en büyük adayı olacağımı düşünüyorum'' dedi.

Abdullah Durak ise antrenmanların ağır geçtiğini dile getirerek,
lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini anlattı.

Gaziantepspor ile Kayseri'de oynadıkları ve 3-1 galip geldikleri ilk hazırlık maçının anımsatılması üzerine Durak, hazırlık maçlarının sezon öncesi takımın değerlendirilmesi açısından çok fazla ölçü olmadığını belirtti.

Durak, şöyle devam etti:

''Önemli olan lig. Şimdi daha ciddi rakiplerle oynayacağız. Orada eksiklerimizi daha iyi göreceğiz. En iyi şekilde çalışarak bu eksiklerimizi kapatmaya çalışacağız. Takıma yeni katılan arkadaşlarımızın hepsi çok kaliteli. İnşallah uyum sürecini çabuk atlatırlar. Bu yıl göze hoş gelen bir futbol izletmeye çalışacağız. Daha çok pas yapacak, daha çok gol pozisyonu
bulacağız.''

Kayserispor'un Avusturya kampı 3 Ağustos'a kadar sürecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN