"Sadece Fener'de oynarım"

Türkmen, yeni sezon hazırlıklarını izlemek üzere bir haftalığına gittiği Avusturya kampını basına değerlendirdi.

Avusturya'da bulunduğu süre zarfında takımın iki hazırlık maçını izlediğini ifade eden Türkmen, ''Her iki maç öncesinde de sabah iki saat antrenman yapıldı. Antrenmandan beş saat sonra da maç oynandı. Bu maçların birinde berabere kaldık, diğerinde de farklı skorla galip geldik. Hazırlık maçları bir ölçü değil. Hocamız, çeşitli taktikler deniyor. Takımımızda tam bir aile havası var. Bu da başarı için çok önemli'' diye konuştu.

Takımı tanımadan yorum yapanların olduğunu vurgulayan Türkmen, şöyle devam etti:

''Bizim bir sağ açık eksiğimiz var. Takımımızı tanımadan yorumlar yapılıyor. Bu seneki takımımızın bir özelliği var. Bu da çok yönlü oyuncularımızın olmasıdır. Miguel Garcia sol bek, sağ bek ve stoper oynuyor. Ferhat hem sağ bek, hem sol bek, hem de ön libero oynuyor. Şamil hem orta sahada, hem de stoper oynayabiliyor. Orduspor'un sol tarafta sorununun olduğu söyleniyor. Ama sol tarafta Monje, Müslüm, Hasan Kabze ve Stancu var. Hasan Kabze, Rubin Kazan takımında solda oynuyordu. Bundan dolayı da sağ tarafa bir alternatif Türk oyuncu alacağız.''

Türkmen, ikinci etap kamp döneminin daha önemli olduğunu anlatarak, ''İlk etap kamp sonrası oyuncularımız 3 günlük izin kullandı. Yarın ikinci etap kampına başlanacak. Daha ciddi rakiplerle oynayacağız. Lig de yaklaşıyor. Hocamızın istediği bütün oyuncuları aldık. Takıma iyi de bir çalışma ortamı sağladık. Bundan sonrasında başarı bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

''Gosso, bir takım bulacak ve bizim karşımıza oturtacak''

Türkmen, Jean Jacques Gosso ile ilgili şu ana kadar ellerine gelen teklif bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Gosso, ligin bitimine bir ay kala Cuper'in yanına giderek 'Seneye Orduspor'da oynamayacağım' diyor. Haziran ayının sonlarına doğru da benim yanıma geldi. Bana, 'Gitmek istiyorum, beni şu paraya bırakır mısınız' dedi. Biz de kendisine 'bırakmayız' dedik. Gosso, 'Türkiye'de oynarsam Fenerbahçe'de oynarım' dedi. Kendisi bir takım bulacak ve bizim karşımıza oturtacak. Bize gitmek istediğini söylediği için biz, 'Gosso'yu satıyoruz' diye söyledik.''

Nedim Türkmen, yabancı oyunculara uyguladıkları aylık maaş sistemini yerli oyunculara da uygulayacaklarını sözlerine ekledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN