"2-3 oyuncuya daha ihtiyacımız"

TFF 1. Lig ekiplerinden Boluspor Teknik Direktörü Serhat Güller, ''Bu yıl, şampiyonluk adayı takımın fazla olacağı bir lig olacak'' dedi.

Boluspor, yeni sezon hazırlık çalışmaları kapsamında ikinci etap kamp dönemine kendi tesislerinde yaptığı antrenmanla başladı. Antrenmana, güce dayalı hareketlerle başlayan Boluspor, daha sonra açma germe, top kontrolü ve pas çalışması yaptı.

Boluspor'un yeni sezona hazırlık çalışmalarına ilişkin bilgi veren teknik direktör Serhat Güller, ikinci etap hazırlık çalışmalarına dün başladıklarını belirterek, ''Şimdilik çok fazla sıkıntımız yok. Ama kadro anlamında 2-3 tane daha oyuncuya ihtiyacımız var. Onları da tamamlayabilirsek iyi bir kadroyla lige hazır girebilecek pozisyonu yakalayacağız'' diye konuştu.

Takım olarak birkaç futbolcuya daha ihtiyaçları olduğunu ifade eden Güller, orta saha ve stoper alanına yeni transferler yapmayı düşündüklerini, bunun yanı sıra kanat oyuncusu da alabileceklerini kaydetti.

Güller, şu anki kadronun çok kalabalık olduğunu dile getirerek, transfer çalışmalarının tamamlanmasının ardından bazı oyuncuları A2 takımında değerlendireceklerini ifade etti.

Kiralık vermeyi planladıkları oyuncuların da bulunduğuna dikkati çeken Güller, ''Bazı arkadaşlarımızı kiralık göndereceğiz. Özellikle bunlar içinde tercih ettiğimiz konu, tesis ve antrenman sahası, yeme içme düzeni olan kulüpleri tercih edeceğiz. Özellikle kendi istediğimiz kulüplere göndereceğiz ki hem kontrolünü sağlayabilelim hem de gelişimlerini çok daha yakından takip edebilelim. Gelecekte bu arkadaşlardan daha iyi faydalanma şansımız olsun'' şeklinde konuştu.

Güller, tamamen yeni bir Boluspor'un oluştuğunu belirterek, yeni bir kadro kurarak hemen hemen takımın yüzde 90'ını yeni oyunculardan oluşturduklarını dile getirdi. iyi transferler yaptıklarını anlatan Güller, Boluspor'un yaptığı transferlerle bir adım önde olduğunu söyledi.
Ligde mücadele edecekleri diğer takımların da yerinde transferler yaptığını vurgulayan Güller, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Diğer takımları da tarttığımız zaman çok ciddi rakiplerimiz var. Önemli kadrolar yapan takımlar var. Geçen yıllardan kadrosunu koruyan takımlar var. Onların üzerine takviye yapan takımlar var. Onun yanında transfer anlamında çok fazla bir şey yapamayan, borç içinde olan takımlar da var. Zor bir lig olacak. Bu yıl şampiyonluk adayı takımın fazla olacağı bir lig olacak.''
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN