Emre: Arda ile harika anlaşıyoruz

  • Futbol
  • Salı 24.07.2012 17:29
Atletico Madrid'in geçtiğimiz sezon başında Galatasaray'dan transfer ettiği Arda Turan ve bu sezon başında Fenerbahçe'den kadrosuna kattığı Emre Belözoğlu, Marca'ya açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Emre Belözoğlu, milli takımda beraber forma giydiği Arda için, "Arda'dan neredeyse 8 yaş büyüğüm, kendisi benim küçük kardeşim gibi ve gerçekten harika anlaşıyoruz" diye konuştu.

İspanya'ya geldiğinden beri 15 gün geçtiğini belirten Emre, "Buraya geleli 15 gün oldu ve geldiğim için çok mutluyum. Neredeyse şimdiden çok uzun zamandır buradaymışım gibi hissediyorum. Atletico soyunma odasına baktığımda gerçekten birbirine kenetlenmiş sağlam bir takım görüyorum" dedi.

Arda ise Emre'nin kendi idollerinden birisi olduğunu belirterek, "Emre'nin Atletico'ya gelmesi benim için harika oldu ve ben ona burda biraz yardım edebilirim. Çünkü 1 senede burada çok tecrübe edindi. Emre benim daha önceleri çok şey öğrendiğim bir insan o yüzden onunla aynı takımda forma giyecek olmaktan dolayı çok mutluyum" şeklinde görüş belirtti.

Arda Turan transferi ilk önceleri İspanyol basınında kumar olarak nitelendirilmiş; fakat 25 yaşındaki futbolcunun gerek saha içinde gösterdiği performans, gerekse saha dışında takım atmosferine olan uyumu övgü ile konuşulmuştu.

Yeni sezon öncesi Arda'nın bu performansının da yardımı ile Atletico Madrid yöneticileri, İtalya ve İngiltere deneyimi bulunan diğer milli futbolcumuz Emre Belözoğlu'nu da Vicente Calderon'a getirmeye kararı almıştı. (Sporx)
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN