Kocaman'dan Stoch ve Caner'le özel görüşme

Gürcistan'ın Dinamo Tiflis takımıyla dün oynadığı hazırlık maçında 45 dakikadan fazla forma giyen futbolcular, konakladıkları Asia Therme Otelinin salonunda ve yakındaki ormanlık bölgede yenileme çalışması yaparken, diğer futbolcular Bad Erlach sahasında 90 dakika antrenman yaptı.

Teknik direktör Aykut Kocaman yönetiminde düz koşu, 5'e 2 pas ve top kapma ile çalışmaya başlayan sarı-lacivertli ekip daha sonra yarı sahada kanat organizasyonu ve taktik çalıştı.

Fenerbahçeli futbolcular antrenmanın son bölümünde yarı sahada çift kale maç yaparak çalışmayı bitirdi.

Bu arada antrenmanın ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın saha içinde Özgür, Salih, Caner ve Miroslav Stoch ile ayrı ayrı bir süre görüştüğü gözlendi.

Sabah antrenmanının ardından futbolcular otelde dinlenmeye giderken, teknik direktör Aykut Kocaman ve teknik kadro takımın kampını izleyen gazetecilerle maç yaptı.

Salih ve Recep açıklama yaptı

Antrenmanın ardından takımın genç oyuncularından Recep Niyaz ile Salih Uçan basına açıklamalarda bulundu.

Kampta çok yoğun çalıştıklarını ve sakatlık durumu olmadığı için memnun olduklarını anlatan Recep Niyaz, "Ağır tempoda idmanlarımızı yaptık, şimdi daha sakin çalışıyoruz. Vasliu maçına daha iyi hazırlanmak üzere hazırlık maçları yapıyoruz. İnşallah tur atlarız" dedi.

Salih Uçan da kamp süresince yaptıkları hazırlık maçlarında forma giyme şansı bulduğu için sevinçli olduğunu belirterek, yarın yapacakları son hazırlık maçıyla çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi.

Takımda genç oyuncular olarak "ağabeylerimizden çok şeyler öğreniyoruz" diyen Salih, önlerinde uzun yıllar olduğunu ve Fenerbahçeye yararlı olmak için mücadele ettiklerini kaydetti.

Bucaspor'da hocası tarafından hücuma yönelik oynatılmadığını ifade eden Salih, Fenerbahçe'de de daha çok savunma ağırlıklı görev verildiğini dile getirdi.

Salih, bir soru üzerine, defansif oyunu da yavaş yavaş geliştirerek daha iyi olacağını belirtti.

Fenerbahçe'nin bugünkü sabah antrenmanını da çok sayıda taraftar izledi. Viyana Fenerbahçeliler Derneği başkan yardımcısı Pervil Kalkan ile yönetim kurulu üyeleri antrenmanın ardından teknik direktör Aykut Kocaman'a, sarı ve lacivert renkli çiçeklerin yer aldığı bir buket ile Avusturyalı ünlü bestecisi ve piyanist Amadeus Mozart'ın adını taşıyan büyükçe bir kutu "Mozart Çikolatası" hediye etti.

Taraftarlar antrenmanın ardından futbolcular ve teknik direktör Aykut Kocaman ile anı fotoğrafı çektirip imza aldılar.
Sarı-Lacivertli takım yarın sabah saatlerinde yapacağı çalışmanın ardından, son hazırlık maçında Polonya'nın Visla Krakow takımıyla karşılaşacak.

Fenerbahçe-Visla Krakow karşılaşması kamp yerine 70 km. uzaklıktakı Ritzing kasabasında TSİ 21.00'de başlayacak.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN