''Konu maksatlı büyütüldü''

Sarıkaya'nın, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'a, 'Geleceğim dediği yere 'gelsin', yapacağım dediği şeyi 'yapsın' açıklamasına sarı - kırmızılı kulübün yönetim kurulu imzasıyla yaptığı 'nezaket' çağrısı ve gösterilen tepkiye bir açıklamada GSYİAD'dan geldi.

1905 GSYİAD Yönetim Kurulu adına, Başkan, M. İsmail Sarıkaya imzası ve 1905 GSYİAD açıklama başlığıyla yapılan yazılı duyuruda şu ifadele yer verildi:

"1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği olarak, 20.07.2012 tarihinde Galatasaray Adası'nda düzenlenen iftar yemeğinde, Başkanımız Sayın İsmail Sarıkaya'nın konuşması sonrası gelinen noktadan üzüntü duymaktayız. Başkanımızın, Sayın Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu üyelerimizi yanımızda görmek arzusuyla sarf ettiği küçük bir sitemden öteye gitmesi asla düşünülmemiş ifadelerin yanlış anlaşılarak, konunun maksatlı olarak büyütüldüğüne inanıyoruz.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği maddi ve manevi olarak Galatasaray Spor Kulübü'ne katkıda bulunmak için 11 Nisan 2001 yılında kurulmuştur.

1905 GSYİAD çoğunluğu Galatasaray Spor Kulübü üyesi, işadamı ve yönetici ile Galatasaray değerlerine bağlı, kültürüne sadık; amacı Galatasaray çıkarlarını en ön planda tutarak kulübüne hizmet etme çabası içinde, Galatasaray için projelerin üretildiği, tartışıldığı ve hayata geçirildiği bir dernektir. Hiçbir karşılık beklemeksizin bu proje ve hizmetlerimizi yapmaya çalışırken tek mutluluk ve övünç kaynağımız olan Galatasarayımızın, Başkanlarımızın ve Yönetim Kurulu üyelerimizin bu çalışmaları yaparken bize güç vermelerinden başka hiçbir beklentimiz bulunmamaktadır.

Böyle bir olaydan dolayı Başkanımızı kırdıysak, üzgünüz. Yıllardır saygı, sevgi, dostluk çerçevesinde seçilmiş başkan ve yönetimlerini desteklediğimizi ve desteklemeye devam edeceğimizi Galatasaray camiasına saygıyla arz ederiz."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN