"Tek eksiğim fizik gücüm"

  • Futbol
  • Salı 24.07.2012 15:36
Fenerbahçe'nin genç futbolcusu Recep Niyaz, özel idmanlara devam ettiğini belirterek, tek eksiğinin fizik gücü olduğunu söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Fenerbahçe'de genç futbolcular Recep Niyaz ve Salih Uçan, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Recep Niyaz, kamp çalışmalarının kendileri için son derece verimli geçtiğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Kamp bizim için son derece verimli geçiyor. Çok ağır tempoda idmanlarımızı tamamladık. Vaslui maçını düşünerek idman temposu düştü. Vaslui maçına yaptığımız özel maçlarla hazırlanıyoruz. Hazırlık maçlarında 3 maçı da berabere tamamladık, skor önemli değil. Çok iyi futbol oynuyoruz, sadece girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyoruz. Vaslui maçında bunları değerlendirerek, tur atlayıp Şampiyonlar Ligi'ne kalırız."

Geçen sene gerçekten fizik olarak iyi durumda olmadığını kaydeden Recep, "A Takım'da devam ettiğim özel idman programı var. Hem fiziksel hem de mental olarak çok iyi durumdayım. Aykut hocam beni beğenip A Takıma aldı. O zamanki durumumla bugünkü durumumu çok farklı buluyorum. Bana karşı çok büyük sevgi, ilgi ve yardım vardı. Aykut hocam ağabeylerim başta kaptan bana çok yardımcı oldular. Fiziksel olarak çok yararlarını gördüm. Çok daha iyi olacağımı düşünüyorum; çünkü her geçen gün çok daha iyiye gidiyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Zaten özel idman programıma devam ediyorum. Tek eksikliğim fizik olarak düşünüyorum, bunu da devam ettiğim idman programıyla gidermeye çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

Aykut Kocaman'ın bu yılki gözde isimlerinden Salih Uçan ise kampın güzel geçtiğini anlatarak, "Burada hazırlık maçları oynuyoruz. Son maçımız kaldı. İkimiz de genç arkadaşlarız. Ağabeylerimizden öğreneceğimiz çok şeyler var. Önümüzde uzun yıllar var. Önümüzdeki yıllarda daha çok fazla forma şansı bulmaya çalışacağız. İlk 11'in değişmez isimlerinden olmaya çalışacağız." diye konuştu.

A Takıma alınan 10 gençten sadece ikisinin kaldığının sorulması üzerine Salih Uçan, "Çok güzel bir şey. 10'a yakın bir gençten ikisi olmak güzel bir duygu." dedi.

Bu arada antrenmanın ardından teknik direktör Aykut Kocaman'ın saha ortasında 15 dakika Salih Uçan'la özel olarak konuşması dikkat çekti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN