Fener, Melo'ya resmen talip

Sarı-lacivertli ekip, aldığı parada indirim yapılmasını isteyince Galatasaray defterini kapatan Brezilyalı futbolcuya resmen talip oldu. Büyük yankı uyandıracak transfer harekatı şöyle gelişti: Melo için daha önce bir kez nabız yoklayıp daha sonra geri çekilen Fenerbahçe, bu futbolcunun Galatasaray defterini kapatması üzerine yeniden harekete geçti. İdari Menajer Hasan Çetinkaya ile birlikte Milano'ya giden asbaşkan Ali Yıldırım, Juventus Kulübü Genel Menajeri Beppe Marotta'yla dün bir araya geldi. Yıldırım, Marotta'ya, Melo için 9 milyon euro önerdi. Marotta bu teklifin 'değerlendirilebilir' olduğunu belirtti.

Marotta teklifi kabul edince Yıldırım, Melo'nun menajeri Baster ile görüştü. Transfer bu hafta bitebilir

Juventus yöneticisi, Ali Yıldırım'a Melo'yu ikna ettikten sonra tekrar görüşme önerisinde bulunurken, transferin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunun da altını çizdi. Juve yönetimi Melo'yu ikna etmeye çalışırken, Ali Yıldırım-Hasan Çetinkaya ikilisi ise Milano'da sambacının menajeri Baster ile masaya oturdu. Görüşmenin olumlu geçtiği öğrenilirken, son sözü söyleyecek Melo'nun bir iki gün süre istediği kaydedildi. Öte yandan İtalyan basını da Fenerbahçe'nin Juventus ile yaptığı görüşmelere geniş yer verdi. Haberlerde Juventus'un Melo ve Krasic'i toplam 15 milyon euro'ya Fenerbahçe'ye satmaya hazır olduğu ifade edildi.

'HAYAT DEVAM EDİYOR'
Daha önce "Türkiye'de G.Saray'dan başka takımda oynamam" diyen Melo'nun bu düşüncesi değişecek gibi görünüyor. G.Saray'la köprüleri attıktan sonra twitter'da Ünal Aysal'ı suçlayıp "Başkan çocuk gibi davranıyor" diyen Brezilyalı futbolcu, "Hayat devam ediyor" ifadesiyle de başka takımların tekliflerine açık olduğunun sinyalini verdi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN