Fenerbahçe'nin felsefesini eleştirdi

  • Futbol
  • Çarşamba 25.07.2012 16:14
Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza, Avusturya kampının son gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Vaslui, Sarı-Lacivertli takımın genç oyuncuları, Kuyt ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunan Alex de Souza, kendisine birçok teklifin olduğunu fakat tek düşüncesinin Fenerbahçe olduğunu söyledi.


"Ayrılanlara teşekkür etti"

Sözlerine, "Kamp değerlendirmesinden önce birkaç kişiye özel teşekkür etmek istiyorum, geçen sene takımla birlikte olan ama bugün bizim aramızda olmayan birkaç kişi var. Ben o kişilere çok teşekkür ediyorum. Masörlerimiz, fizyoterapistimiz, tercümanlarımızdan Mahmut Sökün ve Umut Köse ve doktor, bu sene bizimle birlikte çalışmama kararı verilen kişiler. Ben onlara teşekkür etmek istiyorum. Attığım gollerde, yaptığım asistlerde, onların da payı vardı. Onlara kendi kişisel üzüntülerimi söyledim ama sizlerin huzurunda da onlara bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" diyerek başlayan Alex, ardından şu cümlelerle kampı değerlendirdi.

"Olağan bir kamp dönemi geçiriyoruz"

"Şu ana kadar olağan bir kamp dönemi geçiriyoruz. Gelen iyi oyuncular var. Onlara başarılar diliyorum. Hocamıza da başarılar dilemek istiyorum. Birbirinden başarılı oyuncularla başarı sağlanacaktır. Bu kamp döneminin sonuna geldik. Önümüzde hedeflerimiz var. Umarım sıkıntısız, sorunsuz bir dönem bizi bekler"

"Önemli olan bizim ne yapacağımız"

Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turunda Romanya'nın Vaslui takımıyla yapılacak maç hakkında ise Alex, "Aslında onların da bizim de hedefimiz gruplara kalmak. Vaslui'yi geçen sene özellikle takip ediyordum. Onlar da biz de gruplara kalmak istiyoruz. Umarım bizim adımıza olumlu olur. Umuyorum ki biz turu geçen taraf oluruz. Ben her zamanki gibi adım adım düşünmek istiyorum. İlk önce Vaslui ile oynayacağız. Ben ilk ön elemeyi düşünüyorum. Önümüzde 180 dakikalık bir maç var. Kalitemizle turu geçeceğimizi düşünüyorum. Ama futbol sözlerle olmuyor. Söylediklerinizi sahada göstermeniz lazım. İlk olarak önümüzde 180 dakikalık bir maç var. Diğer hedefleri ondan sonra konuşuruz. Ben daima rakipten çok kendi takımıma bakmaya önem veririm. Benim düşüncelerim tamamen 'Biz ne yapacağız?' üzerinedir. Tabii rakip takım hakkında da bir şeyler bilmek lazım. Onları yüzde yüz biliyoruz dersek yalan olur ama tanımaya çalışıyoruz. Benim için önemli olan Fenerbahçe'nin gücü ve ne yapacağıdır" şeklinde konuştu.

"Kuyt hakkında çok fazla yoruma gerek yok"

Yeni transfer Dirk Kuyt hakkında çok fazla söze gerek olmadığını belirten Alex, "Kuyt hakkında çok fazla yorum yapmaya gerek yok. Gerek şimdiye kadar oynadığı takımlar gerekse Hollanda Milli Takımı ile çok yüksek seviyede maçlar oynadı. Bizim takımımızla ilgili yorum yapmak da şu an için gerçekçi olmaz. Çünkü geleli henüz 10 gün oldu. Avrupa Şampiyonası, ardından dinlenme süreci ve aramıza katıldı. Kendisi hakkında çok fazla yorum yapmaya gerek yok. Kariyeri her şeyi gösteriyor. Umuyorum takıma faydalı olur. İstanbul'a ve takıma adapte olarak her zaman alışkın olduğu başarıları Fenerbahçe'de de yaşar" dedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN