Florya'da Brezilya dizisi!

Melo, "Başkan çocukça davrandı" diye twit attı. Aysal "Bu defter kapandı" dese bile Fatih Terim Brezilyalı'dan vazgeçmedi

Galatasaray'da bir haftadır "Bitti" gözüyle bakılan Felipe Melo transferi, 24 saat içinde yaşanan gelişmelerle arapsaçına döndü! Galatasaray ile anlaştığını ve Juventus'tan bonservisinin alınmasını beklediğini ifade eden Melo, sarı-kırmızılı yönetimin üçüncü kez ücret indirim talebine isyan etti ve gemileri yaktı. Sambacının menajerlik şirketinin önceki akşam yaptığı zehir zemberek açıklamanın ardından Melo da Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ı hedef aldı. Brezilyalı yıldız Salı sabaha karşı Twitter'dan Aysal için "Başkan çocukça davranıyor. Her şeyi yaptım. Anlaşmaya varmıştık ama şartları 3 kez revize etmeye çalıştılar. Hayat devam ediyor" yazınca kıyamet koptu. Melo, Galatasaray hakkında yazdığı çok sayıda mesajı sildi ama bu mesajlar dün sabah medyaya yansıyınca Ünal Aysal küplere bindi ve yönetimdeki arkadaşlarına "Melo defteri kapandı beyler" dedi.

Kardeşi dün Florya'daydı!
Geçen hafta Melo için "Transferini çok daha önce bitirmeliydik" diyen Fatih Terim, dün Florya'da bir taraftan takımın hazırlıklarıyla ilgilenirken diğer taraftan telefon trafiğiyle Melo krizini çözmeye çalıştı. Yönetici Abdurrahim Albayrak'ın Başkan Aysal'a "Hoca, Melo'yu mutlaka kadrosunda görmek istiyor" demesinin ardından Brezilyalı yıldızın kardeşi Metin Oktay Tesisleri'ne geldi. Melo'nun kardeşinin yapılan görüşmede "Ağabeyim Galatasaray'ı çok seviyor. Bildiğiniz gibi fiyatını ilk görüşmede istediğiniz rakama çekti. Sezon yaklaşıyor ve belirsizlik onun da sinirlerini bozdu" dediği öğrenildi. Florya'da teknik heyetin Melo için tıpkı Burak Yılmaz'ın Lokomotif Moskova ile anlaştığının ileri sürüldüğü günlerdeki gibi "Bu defter kapanmadı" yorumunu yaptığı bildirildi.

Menajeri 3 milyon Euro istedi!
Melo transferinde Galatasaray yönetiminin sabrını sambacının menajerlik şirketi taşırdı. Galatasaraylı idareciler, Brezilyalı futbolcu ve kulübü Juventus'u ikna etmiş ve iş resmi imzaları atmaya kalmıştı. Ne var ki Melo'nun menajerleri alacakları komisyon için öyle bir fatura çıkardılar ki... Galatasaray, Juventus'a ödenecek bonservis bedeli ve Melo'nun 3+1 yıllık kontrat karşılığı alacağı garanti ücret üzerinden de komisyon vermeyi teklif etti. Ancak menajerlik şirketi Melo'nun garanti ücreti, maç başı alacakları ve bonusları (henüz ne kadar bonus alacağı belli olmamasına rağmen) üzerinden komisyon istediği ve yaklaşık 3 milyon Euro tutarında bir fatura çıkardığı için ipler koptu.

TARAFTARA TEŞEKKÜR VE VEDA!
Melo, dün son olarak "Galatasaray her zaman kalbimde kalacak. Sizler çok güzeldiniz. Sizlere teşekkür ediyorum" twitini gönderdi ve taraftara veda etti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN