''Forvet sıkıntısı yaşıyoruz''

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Çalımbay, basına yaptığı açıklamada, kampta çalışmaların sorunsuz devam ettiğini söyledi.

Avusturya kampında yaptıkları hazırlık maçlarında Fransız temsilcisi Monaco'ya 2-0 yenildiklerini, Gürcistan'ın Lokomotif Tiflis takımını ise 2-0 mağlup ettiklerini anımsatan Çalımbay, hazırlık maçlarında her oyuncuya şans vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Hedeflerinin ligdeki ilk maça hazır şekilde çıkmak olduğunu dile getiren Çalımbay, ''Hazırlık maçlarında çok hata da yaptık, çok iyi şeyler de yaptık. Önemli olan bunları görebilmek. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın performanslarını da görme fırsatı bulduk. Hazırlık maçlarında skordan çok ortaya konan futbol ve oyuncuların performansı önemli'' dedi.

Transfer çalışmalarına da değinen Çalımbay, forvete takviye gerektiğini belirterek, ''Forvet sıkıntısı yaşıyoruz. Yönetim, bildirdiğimiz oyuncuların transferini bitirmeye çalışıyor. En az iki tane iyi oyuncu alabilirsek o zaman çok iyi şeyler yaparız. Ama alamazsak bizim için sıkıntı olur. Transferde biraz geç kaldık. Transfer edeceğimiz oyuncuların kampa katılması çok büyük avantaj olacaktı ancak transferler ne Bolu'daki ne de Avusturya'daki kampa yetişmedi. Bu bizim için bir dezavantaj'' diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN