"Simao ve Quaresma ile görüşmüyoruz"

Beşiktaş'ın 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni yönetimin meyve veren bir ağaç olduğunu, yaygın olarak kullanılan deyişle meyve veren agacın taşlanacağını; ancak yönetim kurulu olarak dimdik ayakta durduklarını söyledi.

Radyospor'a konuşan Çebi, "Bu kadar eleştiriyi yersiz ve haksız buluyorum, gerekçelerinin de ne olduğunu biliyorum. Bu konuda çok fazla konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Bu bildiğimiz tarz. çok önemli değil. Meyve veren ağaç taşlanır. Biz sistemimi kurmaya çalışıyoruz. Biz doğru bildiğimizi yapıyoruz. Gerisi önemli değil. Biz meyve veren ağacız. Taş atabilirler, önemli değil, biz dimdik ayaktayız" dedi.


ERIKSSON'A BEŞİKTAŞ AŞ'DEN 1 KURUŞ ÖDENMEMİŞTİR, ÖDENMEYECEKTİR
Çebi, Samet Aybaba'dan önce ön anlaşma sağlandığı, ancak anlaşmadan vazgeçilmesi nedeniyle 1.5 milyon euro tazminat ödendiğinden bansedilen Eriksson meselesiyle ilgili olarak ise "Beşiktaş Kulübü'nün 2. Başkanı olarak tekrar söylüyorum. Beşiktaş'ın Eriksson'la bir sorunu olmadı, olmayacaktır. Beşiktaş AŞ'den Eriksson'a her hangi bir ödeme yapılmamıştır ve hiçbir zaman da yapılmayacaktır" diye konuştu.

MCGREGOR OLABİLİR; AMA OSPİNA'NIN TRANSFERİNDEN DE VAZGEÇMİŞ DEĞİLİZ
2. Başkan Çebi, "Kaleci konusunda çok yol aldık; ama henüz noktayı koymadık. Sanırım Cuma akşamına kadar kaleci konusunda son noktayı koyacağız. Ospina ve McGregor gündemde. McGregor'un olma ihtimali yüzde 10 daha yüksek; ama bu Ospina'nın transferinin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez" dedi.


SIMAO VE QUARESMA'YLA GÖRÜŞMÜYORUZ
Ahmet Nur Çebi, "Simao ve Quaresma Ümraniye'de çalışıyorlar. Kendileriyle görüşmüyoruz. Yapılan bir görüşme yok. Bir kulüp bulup giderlerse kendilerine yardımcı olacağız. Gitmezlerse seneye beraberiz. Ne yapacaklarını inanın hiç kestiremiyoruz. Biz net biçimde düşüncelerimizi söyledik; ama onlar net bir şey söylemiyorlar. Kafalarında ne var bilemiyorum. Eylül'ün ortasına kadar, transfer bitene kadar misafirimiz olabilirler" diye konuştu.


STADIN YENİLENMESİYLE İLGİLİ SÜREÇ İYİ GİDİYOR
Çebi, "Stadın yenilenmesi orada maçlar oynanırken mümkün değil. İzin alma süreci iyi gidiyor. Umarım kısa sürede izin alacağız. Ama maçlar oynanırken, stadın yeniden inşaası mimari ve proje açısından mümkün değil" dedi.

CAMİANIN TEŞVİK EDİCİ DAVRANIŞLARINA İHTİYACIMIZ VAR
Çebi, "Kombine kart açısından söyleyeceğim, bu zor günde takımlarını desteklemeleri, kombine kartları almaları, Feda tşörtlerini, kırmızı formalarını almalarıdır. Onlardan her şeyi istiyoruz. Onlar bizden istiyorlar. Korsan ürün almasınlar. Biz zaten çok yoruluyoruz. Bizi teşvik edici, destekleyici tavırlarına ihtiyacımız var. Çalışan yönetimin motivasyona ihtiyacı vardır. Hatası çalışıyoruz, camiamız, kamuoyu ve basının da bunu böyle görmesi gerekir" diye konuştu.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN